Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавець виграв грант на розвиток ветеранського бізнесу

Більше 50 ветеранів та членів родин загиблих захисників виграли гранти від Українського ветеранського фонду на розвиток власної справи за програмою «Варто: підтримка ветеранського бізнесу». Серед них найбільше балів набрав учасник бойових дій із позивним «Спікер».

Джерело: Полтавська ОВА

Полтавець Дмитро Горішній кілька років займається важливою справою – виготовляє мобільні польові симулятори для навчання гранатометників та операторів ПТРК і ПЗРК.

«Разом з ініціативною групою інженерів перший зразок симулятора протитанкових систем розробили і тестували у 2017 році. Потім кілька років удосконалювали його, – розповідає Дмитро Горішній. – До бойового засобу кріпиться гаджет зі спеціальною програмою, що дозволяє тренуватися і навчатися будь-де: в полі чи приміщенні, під керівництвом інструктора та самотужки».

Потребу в навчальній зброї «Спікер» зрозумів ще в 2014 році, коли проходив службу на Донбасі та був інструктором.

«Уся військова зброя проста, але людині перед тим, як дати застосовувати зразок гранатометного озброєння, треба спробувати. 10-20 разів зробити помилки, пристрілятися, – розповідає Дмитро Горішній. – По-друге, інструктору треба впевнитися, що учень засвоїв матеріал та застосував знання на практиці, щоб на полі бою військовий розумів усі органи керування, правила прицілювання, не витративши дорогоцінні боєприпаси».

Зараз підприємство полтавця працює у форматі дослідного виробництва, виготовляючи зразки навчальної зброї на замовлення. Участь у програмі «Варто» дозволить запустити серійне виробництво симуляторів для шкіл, гуртків патріотичного виховання, навчальних центрів, добровольчих батальйонів та інших підрозділів.

Перейти до вмісту