Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині відкрили меморіальну дошку загиблому військовому Євгенію Браху

У Селещинському ліцеї була встановлена меморіальна дошка, присвячена пам’яті загиблого героя України Євгенія Браха, який є випускником цього навчального закладу та виріс у Селещині.

Джерело: Полтавська ОВА.

На урочистому відкритті меморіальної дошки зібралися рідні, друзі та однокласники військового, а також представники керівництва громади, району і області. Заступник начальника Полтавської ОВА, Олексій Бруслик, висловив подяку батькам героя за виховання справжнього патріота.

“Євгеній має бути прикладом для наслідування. Він своїм життям показав, що завжди варто прагнути до своєї мети. Хлопець завжди мріяв про службу в армії, і навіть коли він не потрапив до військового училища, він втілив свою мрію, ставши капралом іноземного легіону”, розповів Олексій Бруслик. “Коли розпочалася повномасштабна війна, він не міг залишити Францію, він повернувся в Україну, взявши зброю в руки і ставши захисником своєї держави. Він розумів свою відповідальність перед країною, громадою, рідними і виконував свій обов’язок до кінця”.

Євгеній Брах, відомий за позивним “Малі”, служив на фронті як кулеметник і брав участь у підготовці до спецоперації з встановлення українського прапора на острові Зміїний. Після цього його призвали до складу сил спеціальних операцій ЗСУ. Герой загинув 21 вересня 2022 року під час виконання бойового завдання під Соледаром і був нагороджений орденом “За мужність” ІІІ ступеня посмертно.

У Селещині планують щорічно проводити турнір зі стрільби на честь Євгенія Браха у ліцеї, а також в майбутньому відкрити спортивний зал, про який мріяв захисник. Родичі загиблого передали навчальному закладу необхідне обладнання для стрільби та смуги перешкод.

Перейти до вмісту