Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство ТОП-новина 

Безоплатна реабілітація ветеранів: де та як отримати

У межах співпраці з Мінветеранів НСЗУ Національна служба здоров’я України пропонує для ветеранів й ветеранок безоплатну реабілітаційну допомогу за Програмою медичних гарантій 2023.

За інформацією НСЗУ, однією з пріоритетних послуг для ветеранів та ветеранок у Програмі медичних гарантій 2023 року є реабілітація. На сьогодні 421 заклад, із них 37 приватних, надають реабілітаційну допомогу безоплатно за договором із Національною службою здоров’я України.

Є два окремі реабілітаційні пакети, які покривають витрати на лікування – «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у стаціонарних умовах» та «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у амбулаторних умовах».

Отже, послуги з реабілітації у стаціонарі надають 262 заклади, із них 17 приватних, де ветерани можуть безоплатно пройти нейрореабілітацію, ортопедичу та кардіо-респіраторну реабілітацію, провести розгорнутий аналіз крові, лабораторні дослідження глюкози в крові,  електрокардіографію (ЕКГ) та інші, а також отримати знеболювальні засоби і психологічну допомогу.

Для отримання цих послуг необхідне направлення лікуючого лікаря.

Послуги з реабілітації амбулаторно надають 411 закладів, із них 36 приватних, за направленням сімейного або лікуючого лікаря.

Крім цього, реабілітація включена в низку пакетів допомоги як складова послуги.

Зокрема, це реабілітація після хірургічних втручань, при лікуванні в стаціонарі без проведення хірургії, при отриманні паліативної допомоги тощо.

Також це реабілітація при лікуванні онкології, інфаркту, інсульту, туберкульозу.

Окреме направлення для цього не потрібне.

З повним переліком послуг можна ознайомитися на сайті НСЗУ: https://contracting.nszu.gov.ua/kontraktuvannya/kontraktuvannya-2023/vimogi-pmg-2023

Важливо – доплачувати за жодні компоненти реабілітації не потрібно! Якщо заклад вимагає кошти – треба поскаржтися головному лікарю або НСЗУ на гарячу лінію 16-77. Також за цим номером можна дізнатися про заклад, який надає реабілітаційну допомогу безоплатно.

За допомогою інформаційного дашборду за посиланням: https://is.gd/NydfUv. У полі фільтрів оберіть «Полтавська область», групу послуг «Реабілітаційна допомога…» стаціонарно чи амбулаторно.

Перейти до вмісту