Ви тут:
Суспільство 

20 Days in Mariupol: в Україні обрали претендента на “Оскар”

Український комітет, який відбирав претендента на 96-ту премію “Оскар”, визначився із фільмом, що буде представляти Україну у номінації “Найкращий міжнародний повнометражний фільм”.

Джерело: ITC.ua.

Цю честь отримав відомий документальний фільм “20 днів у Маріуполі”, який створив лауреат Пулітцерівської премії Мстислав Чернов. Рішення про вибір фільму було прийнято на засіданні комітету 18 вересня шляхом голосування.

У національному відборі було представлено ще чотири роботи:

– “Залізні метелики” від режисера Романа Любого.
– “Памфір” режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука.
– “Терикони” від Тараса Томенка.
– “ШТТЛ” режисера Адрієна Волтера.

Фільм “20 днів у Маріуполі” розповідає про осаду Маріуполя у лютому-березні 2022 року. Цей документальний фільм був створений командою Associated Press, яка була останніми журналістами в місті, спільно з Frontline, важливою програмою документальних фільмів у США, що транслюється на американському каналі PBS. Фільм фіксує облогу міста та гуманітарну катастрофу, документує роботу медичного персоналу, бомбардування пологового будинку, масові поховання цивільних жертв та інші злочини, скоєні російськими військами.

У створенні фільму також брали участь відомий український фотограф Євген Малолєтка та продюсерка Василіса Степаненко. Після свого дебюту на фестивалі “Санденс” у січні фільм одразу здобув Приз глядачів, а потім здобув близько 10 нагород на різних кінофестивалях. Рейтинг свіжості на Rotten Tomatoes залишається на рівні 100% на основі 42 рецензій (глядацький рейтинг — 88% на основі трохи менше ніж 50 оцінок).

 

 

фото: АР.


 

Перейти до вмісту