В авіакатастрофі на Житомирщині загинув пілот з Полтавщини
В авіакатастрофі на Житомирщині загинув пілот з Полтавщини
25 серпня в небі Житомирщини сталася авіакатастрофа. Під час виконання бойового завдання у небі зіткнулись екіпажі двох навчально-бойових літаків L-39. Загинули троє бойових пілотів 40-ї бригади тактичної авіації повітряного командування “Центр” Повітряних Сил ЗС України, один з них – проживав на Полтавщині.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Бригади тактичної авіації м.Васильків.
Внаслідок авіакатастрофи загинули В’ячеслав Мінка, Андрій Пільщиков та Сергій Проказін.
“Під час повномасштабної агресії рф кожен з них був задіяний до виконання повітряних операцій із захисту України, в тому числі тактичних завдань на Східному та Запорізькому напрямках”, – йдеться у повідомленні бригади.
Майор Сергій Проказін проживав на Полтавщині. 24 роки життя присвятив авіації: від льотчика – до заступника командира бригади. З 2022 року мав понад 100 годин бойових польотів. Побратими згадують його непересічну посмішу, щирість, вміння прийти на допомогу у непростих ситуаціях.
Майор В’ячеслав Мінка мешкав на Київщині. Повернувся в авіацію у 2015 році, коли російський агресор напав на Україну. З початком повномасштабного вторгнення мав понад 200 годин нальоту. Був досвідченим пілотом бригади, технічно підготовленим. Знався на різних типах літаків, значну частину служби присвятив інструкторській справі.
Капітан Андрій Пільщиков родом з Харкова. Позивний “JUICE”. 8 років життя присвятив авіації. З початком великої війни мав понад 500 годин нальоту. Зокрема, під час виконання бойових завдань в складних умовах обстановки. Здобув низку державних та відомчих нагород. Був мужнім, принциповим, безкомпромісним, завжди до кінця відстоював власну думку, активно виступав у західних медіа, зокрема в питанні надання Україні сучасних літаків F-16.
Нагадаємо, працівники ДБР розслідують обставини авіакатастрофи навчально-бойових літаків L-39 на Житомирщині. У Державному бюро розслідувань наголосили, що особлива увага буде приділена вивченню технічного стану літаків, дотриманню правил підготовки до польотів. Профільні фахівці проведуть ретельну діагностику “чорних ящиків”.
Фото: Facebook