Ви тут:
Віртуальна археологія 

Уже восени ви зможете оцінити знахідки полтавських археологів у Гребінківському кургані

За допомогою чотирьох технологій розширеної реальності. Такого в Україні ще не робили, тому зберігайте спокій, запасайтеся попкорном і читайте далі

По-перше, віртуальна експозиція шаманського поховання буде повсякчас доступною в нашому Центрі. Завітавши та вдягнувши VR-окуляри, ви зможете політати та оглянути панораму місця поховання біля кургану. Далі ви опинитесь у поховальній камері катакомбної доби. Озираючись навсібіч, зможете доторкнутися ключових предметів і дізнатися більше, не покидаючи катакомбу. Особливо азартні археологи підготували для вас цілий квест, який вестиме вас до розгадки таємниць арійської шаманки через прадавні артефакти. Ми також проведемо низку інтерактивних лекцій, на яких теж можна буде зануритись у віртуальність наших предків.

По-друге, за допомогою технології доповненої реальності (AR) ви зможете побачити шаманку у своїй кімнаті через екран смартфона. Для цього треба буде лише перейти за QR-кодом, не завантажуючи жодних застосунків. Розробка дозволить наблизити шаманку та її предмети, щоби розглянути деталі. Якщо ви сильно попросите, вона навіть танцюватиме для вас із бубном і колотушкою. Не переживайте, ви побачите її такою, якою вона була за життя, а не якою її знайшли археологи.

По-третє, ви зможете погуляти катакомбою, ніби це комп’ютерна гра. Технологія WebGL (це графічна бібліотека Web Based Graphics Library) допоможе через звичайний браузер познайомитися з шаманським похованням і його артефактами з екрана комп’ютера. Прекрасне рішення для демонстрації на заняттях з історії, лекціях і тематичних заходах.

І нарешті на сайті  Центру з’являться 3D-моделі наших предків — сусідів уже згаданої шаманки, також знайдених під час експедиції. Це воїн, велетень і жінка. Ми плануємо оновлювати каталог 3D-моделей, адже їх набагато цікавіше розглядати, ніж пласкі ілюстрації.

Кожна розробка буде перекладена англійською, а також озвучена.

Стежте за сторінкою; незабаром ми: Покажемо тізери та чернетки розробок. Напишемо більше про пращурів, із якими ви познайомитеся у віртуальній реальності. Розповімо історію полтавської експедиції, яка аж ніяк не передбачала великих відкриттів, а вразила всю наукову спільноту.

Перейти до вмісту