Питання реалізації ветеранської політики на Полтавщині – одне з пріоритетних, – Олексій Бруслик
Полтавщина — перша область в Україні, де запрацював окремий структурний підрозділ по реалізації ветеранської політики.
Про це на брифінгу 16 серпня повідомив заступник начальника Полтавської ОВА Олексій Бруслик.
“Щодо новоствореного Управління у справах реінтеграції, соціального захисту ветеранів та внутрішньо переміщених осіб, то наразі маємо завдання — вибудувати інституційну архітектуру на теренах Полтавщини: від старостату до ОВА. Учора відбулося чергове засідання Координаційного центру, на якому обговорили алгоритм дій та напрямки. До 1 вересня має запрацювати порядок взаємодії структурних підрозділів ОВА, РВА та у громадах щодо реалізації ветеранської політики”, – розповів Олексій Бруслик.
Заступник начальника ОВА наголосив, що питання реалізації ветеранської політики – одне з найважливіших.
“Ветеранська політика — це не лише про соціальний захист, це комплекс різних напрямків, які потребують координації. Йдеться, насамперед, про медицину, реабілітацію, соцзахист, спорт, культуру. Тож новостворене Управління має стати координатором”, – зазначив він.
Портрет ветерана сьогодні — особа 25-35 років, яка пройшла бойові дії або наразі захищає Україну від російського агресора. Після повернення з фронту ця людина потребуватиме підтримки як від держави, так і від суспільства, щоб повернутися до цивільного життя.
“Наше завдання — забезпечити реабілітацію, працевлаштування та реінтеграцію до цивільного життя. Маємо спільно працювати. Ще один пріоритетний напрямок — робота з сім’ями ветеранів та полеглих захисників України”, – додав Олексій Бруслик.
Він зауважив, що наразі в області реалізують обласну програму підтримки захисників та захисниць.
“Нам потрібен зворотній зв’язок: якщо є проблеми, то потрібно про них говорити. Якщо не вдасться вирішити їх на місцевому чи обласному рівні, то будемо обговорювати на загальнодержавному. Питання реалізації ветеранської політики на теренах Полтавщини є одним з пріоритетних. Адже люди, які щодня захищають Україну на фронті, мають бути впевненими, що, ризикуючи своїм життям, після повернення до цивільного життя отримають належну підтримку від влади, громади, суспільства. Наше завдання — реалізація ветеранської політики, напрацювання кращих практик і робота індивідуально з кожною сім’єю та захисником/захисницею”, – підсумував Олексій Бруслик.
Нагадаємо, начальником Управління у справах реінтеграції, соціального захисту ветеранів та внутрішньо переміщених осіб Полтавської ОВА призначили Ніну Черняк.