Ви тут:
Суспільство 

Останній день Успенського посту: що не можна робити 27 серпня

27 серпня вшановують пророка Михея, який жив у VI столітті до нашої ери. За новоюліанським календарем (з 1 вересня 2023 року) згадувати його будуть 14 серпня.

Він був родом з Юдеї, селянином, є припущення, що Михей був сучасником пророка Ісаї, можливо, його учнем. Не боячись гніву, він викривав гріхи та злочини правителів і розкривав лжепророків та нечистих священиків. Був випадок, коли Михея кинули в темницю за те, що він передбачив царю Ахаву загибель на війні. Пророк розповідав про те, що Господь обов’язково покличе всіх до відповіді за невдячність, нехтування заповідями, порушення Божих заповідей. За його пророцтвом, його земля (Ізраїль), буде спустошена, але після відновлена. Також пророк пророку пророкував явлення Месії: …з тебе станеться Мені Той, Який має бути Владикою в Ізраїлі, і Якого походження з початку, від днів вічних. Тому Він залишить їх до часу, доки не народить та, що має народити, тоді повернуться до Ізраїлевих синів і ті брати їхні, що залишилися. І стане Він, і буде пасти в силі Господній… і вони будуть жити безпечно… І буде Він мир.

Є кілька версій смерті пророка. За однією він був убитий наближеними царя Ахави, якому передбачив смерть. За другою – дожив до глибокої старості. Його мощі знайшли за імператора Феодосія Великого, на честь пророка побудували храм.

Іменини відзначають Олександр, Олексій, Аркадій, Василь, Володимир, Єва, Євдокія, Матвій, Микола, Федір.

У День Михея в давні часи шанували каменярів, тобто людей, які зводили храми і фортеці. У це народне свято мулярам носили подарунки та частування.

Народне свято 27 серпня отримало назву Михей-Тиховій, оскільки в цей період в Україні часто бувають теплі і тихі вітри. Також пророка Михея вважали покровителем скромників і мовчунів. У цю дату намагалися не шуміти і голосно не розмовляти, а під час будь-якої роботи повністю мовчали. Люди вірили, що так Михей благословить їх і робота пройде вдало.

Свято 27 серпня – останній день Успенського посту. Вже завтра православні віруючі відзначать Успіння Пресвятої Богородиці. У давні часи відразу після Успіння і до Покрови тривала пора весіль. Юнаки в кінці серпня щосили сватали коханих. А дівчата намагалися встигнути до весілля вишити рушник – в давні часи українку, яка не вишиє рушник до свята, могли вважати неробою.

На полях 27 серпня закінчували збір зерна та сіна. Якщо хтось не встигав, йому допомагали всім селом, поки вересневі дощі не зіпсували урожай. Однак допомогу надавали лише тим, хто не був ледарем.

Якщо в ніч з 26 на 27 серпня приснився страшний або неприємний сон, то не можна нікому його розповідати, інакше кошмар збудеться.

Жінкам не можна ходити в брудному, порваному і невипраному одязі, інакше в сімейному житті будуть проблеми, а незаміжні жінки не вийдуть заміж.

Не варто в цей день обрізати виноград або гілки дерев. Рани на рослинах будуть довго гоїтися.

27 серпня заборонено готувати страви з тіста. За прикметами, у людини, яка приготує випічку сьогодні, почнуться проблеми з грошима.

У цей день не можна сперечатися і скандалити зі старшими людьми, інакше будуть проблеми зі здоров’ям.

Також в цей день не варто голосно співати пісні, шуміти і кричати – святий Михей благословить тихих і скромних людей.

Легкий і тихий вітер в цей день віщує суху і теплу осінь. Якщо на калині і горобині дуже багато ягід, то зима буде суворою. Північний вітер дме – до хорошого врожаю жита. Ранкова зоря червоного кольору – до сильного холодного вітру. Якщо річки густо цвітуть ряскою, то до кінця серпня буде спекотно. Комарі почали агресивніше жалити – до спеки і сухої погоди. Якщо журавлі або лелеки вже полетіли в теплі краї, то осінь буде ранньою, а вже з жовтня почнуться заморозки. Чим прохолодніше день сьогодні, тим холоднішим буде вересень.

Важливо відзначити, що в наш час клімат дуже змінився, і не всі давні прикмети для нас актуальні.

 

 

Фото: pexels