На Полтавщині почастішали звернення щодо появи лисиць в населених пунктах, – Юрій Першін
Епізоотична ситуація щодо сказу тварин в сусідніх з Полтавською областях залишається напруженою. На Полтавщині за перший квартал 2023 року було виявлено 1 хвору тварину, у Черкаській – 7, Кіровоградській – 17, Дніпропетровській – 12, Київській – 10. Останнім часом в області почастішали звернення громадян щодо появи лисиць в населених пунктах.
Про епізоотичну ситуацію на території Полтавської області розповів на апаратній нараді 10 липня в.о. заступника начальника ГУ Держпродспоживслужби у Полтавській області Юрій Першін.
Він зазначив, що на території області з початку 2023 року зареєстровано два неблагополучних пункти щодо сказу тварин, а саме: у Подільському районі Полтави та в с.Бережнівка Білицької громади, де захворіли та загинули по одній лисиці. Наразі ще тривають карантинні обмеження у Білицькій громаді.
“За 6 місяців 2023 року з метою профілактики сказу щеплено понад 166 тисяч різних видів тварин. На сьогодні Держпродспоживслужба Полтавщини на 100% забезпечена антирабічною вакциною для проведення щеплень”, – розповів Юрій Першін.
Він додав, що не менш важливим заходом профілактики сказу тварин є пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин. Цьогоріч заплановано проведення осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу шляхом наземного розповсюдження вакцини на визначеній площі за виключенням населених пунктів, водно-болотних угідь, ріллі, полів, автодоріг.
“Основним джерелом вірусу сказу в Україні та області залишається лисиця червона. Через перевищення щільності лисиці червоної в більшості мисливських угідь у декілька разів виник кормовий дефіцит, унаслідок чого лисиця почала норитися неподалік населених пунктів та в покинутих будинках. Останнім часом до Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області частіше почали звертатися мешканці сіл та селищ області щодо появи великої кількості лисиць у населених пунктах та наближення їх до власних дворів. Зокрема, у Диканській, Опішнянській, Оржицькій, Миргородській, Полтавській громадах”, – зазначив Юрій Першін.
Він наголосив, що в області діє лише 3 пункти тимчасової перетримки тварин у Горішніх Плавнях, Кременчуці та Полтаві.
Юрій Першін додав, що головам громад рекомендували утворити та затвердити склад місцевої надзвичайної протиепізоотичної комісії. Нині розроблено положення про комісію та утворено її склад у 18 громадах області.
Начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін зауважив, що відповідні комісії мають працювати у кожній громаді. Крім того, потрібно збільшити кількість пунктів тимчасової перетримки тварин.
“Доручаю, особисто відпрацювати з кожною громадою, роз’яснити, чому мають діяти ці комісії. По-друге, допоможіть громадам створити ці комісії. Щодо створення пунктів перетримки, також відпрацюйте це питання з громадами. Щодо пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин, її можна проводити і з допомогою квадрокоптера”, – наголосив Дмитро Лунін.