Ви тут:
Суспільство 

Цього дня не можна збирати лікарські трави: народні прикмети на 24 червня

У суботу, 24 червня, вшановують пам’ять апостолів Варфоломія і Варнави. Виховувався останній разом з апостолом Павлом в Єрусалимі. Вів благочестиве життя, відвідував храми, весь свій вільний час проводив у молитвах. Варнава жив у часи Ісуса Христа, тому на власні очі бачив його чудеса та увірував у них. Згодом став одним з 70 апостолів. Саме Варнава привів до Єрусалима Павла та почав з ним разом проповідувати. Помер у 76 років після жорстокого побиття іудеями.

Святий Варфоломій був родом з Кани Галілейської і одним з перших став послідовником Ісуса Христа. Після Його вознесіння він разом з іншими апостолами вирушив проповідувати в Сирію і Малу Азію. Завдяки цьому багато язичників прийняли християнську віру. Варфоломію довелося винести чимало гонінь, його хотіли стратити в місті Ієраполі (зараз турецьке місто Памуккале), але завдяки молитвам вдалося уникнути цієї долі. Потім апостол Варфоломій пішов до Індії – там він переклав Євангеліє від Матвія на місцеву мову і навернув у віру багатьох язичників. У Вірменії Варфоломій зцілив дочку царя Полімія. На знак подяки цар, вся його сім’я і наближені, а також жителі десяти міст хрестилися. Але язичникам це не подобалося і в місті Альбані (нині Баку) апостола схопили і все-таки стратили.

Іменини відзначають Марія, Кіндій, Єфрем, Іван, Варфоломій, Варнава, а також Василь.

У день святого Варфоломія і Варнави важливо помиритися з тими, з ким у сварці. Якщо немає можливості зробити це при зустрічі – зателефонуйте і попросіть вибачення, але зробіть це до заходу сонця. Вважається, що цей вчинок принесе в життя благодать.

Також в цей день потрібно зробити прибирання в будинку – позбавляючись від сміття і непотрібного, можна привернути удачу і багатство.

У це народне свято достигає суниця, тому воно відоме як Варнава Суничник. У це свято наші предки збирали ягоди суниці, а з листя робили ароматний цілющий чай.

За давніми прикметами, в народне свято 24 червня не можна топтати траву, рвати дикі польові рослини і приносити їх додому, оскільки на поля і луки в цей день, за повір’ями, опускається нечиста сила. За народними прикметами в свято 24 червня всі цілющі трави стають отруйними, тому збирати їх не можна.

У цей день є ряд заборон, які не радять порушувати: категорично заборонено сваритися, особливо подружжю – щастя злякаєте; не можна байдикувати; не можна брати і давати гроші в борг – рік будеш ходити в боргах. Утримайтеся також від великих витрат і покупок – перенесіть їх на інший день.

У Варфоломіїв день прийнято гадати, але віруючим варто пам’ятати, що церква засуджує будь-які ворожіння. День не вдалий для починань, нових справ, ремонту, переїзду, працевлаштування. Також в цей день не варто міняти зовнішність і робити стрижку, робити татуювання і пірсинг.

Якщо вранці туман над водою, то буде сонячна погода. Якщо на світанку дуже спекотно, то до кінця дня погода зіпсується. Якщо дуже пахне травою, а у водоймах чиста вода – до сильних дощів. Якщо ніч на 24 червня буде доволі теплою, то можна розраховувати на гарний врожай. Тривалий туман – до великої кількості грибів. Дивилися, який сьогодні день: квіти на акації вказують на неврожайний рік. Стоять теплі ночі – до багатого урожаю плодових дерев. Перед дощем вранці відчувається сильний запах трави і жимолості. На ніч квіточки очитки закрилися – очікуйте завтра хорошу погоду. Шипшина не розкрила свої пуп’янки – до дощу. Горобина тільки-но заквітла – восени буде дуже багато грибів.

Цей день в історії

День винахідника і раціоналізатора;

1860 – народився Феофіл Яновський, український терапевт і філантроп;

1897 – народився Іван Лютий-Лютенко (Ґонта), український військовий та громадський діяч, меценат, старшина Запорізької дивізії, повстанський отаман Холодного Яру (1919—1922);

1914 – народився Мирослав Любачівський, верховний архієпископ Львівський, глава Української Греко-Католицької Церкви (1984 – 2000 роках);

1917 – у Києві на вщент заповненій Софіївський площі Володимир Винниченко зачитав текст І Універсалу Центральної Ради, прийнятий напередодні;

1917 – у Микольську-Уссурiйському відбувається Перший загальний всеукраїнський з’їзд діячів і громадянства Далекого Сходу.;

1941 – у трьох тюрмах Львова було розстріляно 2072 людини “з метою прискореного розвантаження тюрем Львівської області від контрреволюційного, кримінально-політичного елемента”;

Фото: pexels

Перейти до вмісту