Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Полтавське вбрання: традиційні дукачі представили у музеї Панаса Мирного

У Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного  відбулось етнографічне дійство «Файні коралі у кралі. Українське народне вбрання: традиції наших предків».

Одяг народу тісно поєднаний із його історією. Це спосіб пізнати людину без слів. Убрання завжди мало не лише практичне, а і культурне та соціальне значення. Одяг символічно вважався другим тілом. Кожну конкретну націю визнають самобутньою за певними критеріями, які вирізняють її з-поміж інших. В світлі  останнього історичного періоду в Україні, який ознаменувався різким і болючим відділенням від штучної культури “совка”, розпочався закономірний процес відтворення національної пам’яті. Тож цілком природньо, що дедалі більшу увагу приковують сфери буття, які так чи інакше вважаються традиційними, рідними і особливими саме для українського народу.

Національну ідентичність визначають за різними якісними показниками: історія, мова, побут, архітектура тощо. Не меншої цікавості заслуговує і мистецтво оточувати себе красою. А ще краще – носити цю незбагненну красу просто на власному тілі.

Організатори висловлюють вдячність ковалеві та колекціонерові, лауреату премії імені Панаса Мирного  Анатолію Фіктянову за цікаву презентацію – виставку дукачів.

 

Фото – Полтавський літературно-меморіальний музей Панаса Мирного

Перейти до вмісту