Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині створюватимуть центр для захисту й допомоги дітям, постраждалим або свідкам насильства

Відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Полтавською ОВА, обласною радою й Міжнародним благодійним фондом “Українська фундація громадського здоров’я” з питань сприяння захисту й підтримки дітей, які постраждали або стали свідками насильства. Планують створити безпечний і дружній до дитини простір.

Джерело: Полтавська ОВА.

“У центрі надаватимуть захист та допомогу в процесі правосуддя дітям, які постраждали або стали свідками насильства. Він працюватиме за міжнародною моделлю Барнахус. Наше завдання – забезпечити ефективну координацію дій, аби кожна дитина могла отримувати якісну соціальну, правову і психологічну допомогу, а кривдники були покарані. Спільними силами будуємо світ, де діти зможуть рости, навчатися і розвиватися у безпеці”, – розповів начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін.

Виконавчий директор МБФ “Українська фундація громадського здоров’я” Галина Скіпальська розповіла, що в Україні створені вже шість центрів Барнахус. Проєкт реалізують за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

“Наша команда має амбітну мету, щоб такі центри в майбутньому з’явилися у кожній області чи великому місті. Це особливо важливо в умовах війни, коли діти стають свідками і постраждалими від воєнних злочинів. Модель центрів Баранахус – це не лише створення простору для дружнього опитування дитини, це координація на місцях. Бо коли дитина після злочину повертається назад у громаду, вона там має отримати якісні психологічні послуги”, – розповіла Галина Скіпальська.

Меморандум про співпрацю передбачає створення центру, навчання координаторів, інвестування в обладнання та інше. У розбудові Барнахус будуть задіяні всі структури, що залучені до процесу правосуддя.

“Діти – найбільш вразлива категорія, на жаль, уже мають статус жертв війни і потребують соціального та правового захисту. Дуже добре, що таке представництво буде в Полтаві, щоб малеча якомога менше отримувала травматизації під час проведення процесуальних дій. Полтавська обласна рада всебічно сприятиме роботі центру”, – зазначив перший заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко.

Заступник начальника Полтавської ОВА Олексій Бруслик наголосив на актуальності появи такого центру в області.

“За 2022 рік на Полтавщині в 153 кримінальних провадженнях свідками чи потерпілими проходили діти. Існує потреба у здійсненні процесуальних дій із дотриманням прав дітей, – розповів Олексій Бруслик. – Уже проведена перша сесія навчань координаторів центру, цього тижня розпочнеться друга сесія навчань”.

Фото: Полтавська ОВА

Система Orphus Поделиться на fb
Перейти до вмісту