Ви тут:

Чому важливо використовувати якісні масляні фільтри?

Масляні фільтри не дозволяють пилу та іншого бруду потрапляти в систему мастила силового агрегату. Саме тому так важливо завжди обирати якісні та перевірені фільтра.

Мастильний фільтр — деталь у двигуні, бензиновому чи дизельному, призначена для очищення моторної оливи. Він відіграє важливу роль у системі змащення двигуна, затримуючи тверді частинки, забруднення та нагар. Деталь захищає мотор від зносу, поліпшує змащення рухомих деталей, продовжує термін служби мастила та підтримує ефективність роботи двигуна. Тому необхідно вчасно його змінювати. Можна робити це самостійно або звернутися до автосервісу.

Основні функції

Коли машина перебуває в русі, в оливі накопичуються продукти горіння з циліндрів, які погіршують змащувальну властивість. Також під час тертя металевих деталей двигуна утворюється стружка, яка своєю чергою зношує підшипники ковзання. Фільтр масляний фільтрує оливу та забезпечує ефективну й безпечну роботу мотора.

Що дає своєчасна заміна

Кожні 10 000 кілометрів автомобілісти повинні міняти мастило, а разом із ним — мастильний фільтр. На дизельних автомобілях оливу можна змінювати кожні 15 000 кілометрів. Не залишайте старий фільтр, коли заливаєте свіжу оливу.

Вчасно замінивши масляний фільтр, ви отримуєте:

  1. Зменшення зносу двигуна. Якщо фільтр засмітиться, мастило перестане проходити через нього. Тоді виникне чимало проблем, аж до критичних відмов двигуна.
  2. Зниження витрат на ТО. Оливний фільтр коштує недорого, особливо якщо порівнювати з ремонтом поломок, які можуть виникнути через недбалість власника машини.
  3. Відсутність забруднення свіжої оливи. Дехто змінює лише мастило, нехтуючи заміною фільтра. Нове мастило проходить через брудний старий фільтр, який вже забито брудом, листям, часточками металу. Усе це перешкоджає нормальному змащуванню деталей двигуна.

Неякісний мастильний фільтр — небезпека для ресурсу двигуна

Картридж багатьох сучасних фільтрів виготовляється з паперу. Цей папір роблять з особливих сортів деревини та просочують високотехнологічними складами, завдяки чому він здатний витримувати високі теплові та механічні навантаження, властиві сучасним моторам. Для здешевлення контрафакту несумлінні виробники найчастіше використовують звичайний картон.

Виготовлення надійних клапанів коштує дорого, тому виробники іноді обходяться зовсім без них. Якщо перепускний клапан неякісний, у сильний мороз, коли масло густіє, або в разі засмічення папір може порватися та потрапити до мотора разом з усім брудом. Будь-яке відхилення від заданих параметрів може призвести до ламання двигуна. Тому слід вибирати лише якісну продукцію від перевірених виробників.

Перейти до вмісту