Ви тут:
Суспільство 

9 червня: яке сьогодні свято, іменини та народні прикмети

9 червня віряни вшановують день пам’яті священномученика Ферапонта, єпископа Сардійського.

Ферапонт жив у місті Сардіс (Мала Азія) у III столітті та був місцевим єпископом. Він проповідував християнську віру і хрестив багатьох язичників-еллінів. Дізнавшись про це, правитель Юліан велів кинути єпископа в темницю. Його морили голодом і спрагою, але Ферапонт стійко виніс всі муки. Тоді святого почали катувати, і він зрештою помер. На тому місці виросли великі дерева, які зцілювали людей.

Також вшановують день пам’яті святої Феодори Олександрійської. Жила вона приблизно в III-IV столітті в Олександрії. В ті часи відбувалися жорстокі гоніння за християнами. Тому привели її на суд і запитали, чому вона все ще незаміжня. Відповіла на це християнка, що вирішила своє життя присвятити Господу. За це її спочатку кинули до в’язниці, а потім віддали в дім блудниць. Від ганьби Феодору врятував воїн, який увірвався до кімнати, розігнав чоловіків та дав жінці одяг. За це сміливця стратили разом із дівчиною, а тіла їхні потім ще й спалили.

Іменини відзначають Іванна, Іван, Анастасія, Людмила, Діана, Леонід, Петро, Нил та Феодор.

У Феодори жінки просять дати їм сили. Сьогодні потрібно говорити тільки по справі – це принесе толк і вбереже від чуток. Доброю прикметою вважається помирити тих, хто у сварці. У цей день також задобрювали домовика та привертали в будинок фінансове благополуччя: ставили в затишному місці горщик або інший посуд і кидали в нього кілька монет.

Свята Феодора не терпить пліток і марної балаканини, тому в цей день потрібно стежити за своїм язиком.

Є кілька суворих заборон для жінок на 9 червня: забороняється вести порожні розмови і пліткувати – до розладу в родині; не можна прибирати, особливо підмітати – під віником сидить домовик, захисник дому, і його можна ненавмисно вимести, а разом з ним і благополуччя; не варто ні з ким сперечатися та сваритися – можна отримати в результаті великий скандал. Не варто цього дня носити в кишені монети, це призведе до втрати фінансів. Не лайтесь і не сваріться з рідними, не ображайте близьких людей. Заборонено виносити чи вимітати сміття з будинку.

Якщо вранці дуже спекотно, то найближчим часом очікується негода. Якщо день ясний, але вже видно черв’яків, то до дощів. Якщо літній туман вранці, то буде гарний врожай грибів. Якщо чути стукіт дятла, то до негоди. Якщо на березі добре видно бруньки, то до спеки. На сході сонця дуже душно – буде дощ найближчим часом. Хмарна погода вдень 9 червня, але до вечора хмари пропадають – прикмета того, що можна чекати ясного наступного дня. Дивилися, який сьогодні день: вранці повітря задушливе, потім буде негода. На траві вранці рясна роса – до сонячного дня. Граки пасуться у траві – чекайте на дощ. Не відчувається запах від квітів жимолості – буде сильна посуха. Немає вітру, але ліс шумить – пізніше дощитиме. Дим із труби йде донизу – буде негода.

Цей день в історії

Міжнародний день друзів;

Міжнародний день архівів або День архіваріуса;

1866 – метеорит під назвою “Княгиня”упав на Закарпатті;

1847 – Російський імператор Микола I підписав вирок, за яким митець та поет Тарас Шевченко став солдатом;

1920 рік – польськими військами, які відступали у Києві, зруйновано усі мости через Дніпро, у тому числі Миколаївський ланцюговий міст;

1988 – Стрибун із жердиною Сергій Бубка у Братиславі поставив світовий рекорд (6,05 метра);

2009 – Українська прем’єра та кінотеатральний реліз фільму “Las Meninas” режисера Ігоря Подольчака.

Фото: ілюстративне

Перейти до вмісту