Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві відкрилася виставка світлин харків’янина Арсенія Глинського

25 травня у Полтавському художньому музеї відкрилася виставка члена Полтавської організації фотохудожників України Арсенія Глинського «Стирання пам’яті». Куратором події виступив Сергій Назаркін.

Арсеній Юрійович Глинський народився у Харкові в родині художника Глинського Юрія Іполитовича (1930-1987). З дитинства займався живописом, вивчав анатомію людини. Зараз працює у сфері архітектури та дизайну. Фотографією займається близько 30 років. Основні напрямки – інтер’єрне фото, портрет, ню, fashion, вінтаж, travel. Багато фотографує відомих людей.

Брав участь у чисельних виставках, конкурсах здебільшого за кордоном. Співпрацював з телестудіями, розробляючи дизайн проєктів та візуальний концепт телеканалів, створюючи програми із фотографічною тематикою, знімав кліпи.

Роботи автора є у приватних колекціях та салонах, їх використовують в інтер’єрах громадських та приватних приміщень. Глинський Арсеній Юрійович є членом Національної спілки фотохудожників України.

«У кожного буває, коли старе фото нагадує про забуті миттєвості життя! Вони стираються з пам’яті та існують часто тільки завдяки світлинам! А буває так, що відірвана від стіни шпалера відкриває сторінку старої газети зі світлиною, про яку зовсім забув. Стираються обличчя людей, та фотографії реанімують пам’ять про них. Ми подорожували в дитинстві, але вже забули про це! На фото зображена краща мить цієї подорожі. І ми асоціюємо спогади про неї з цією фотографією!Проходимо біля старого будинку і між шматками облізлого зовнішнього шару бачимо колір, яким був пофарбований цей будинок багато років тому… І це можливо викликає у вас якісь образи з минулого. Такі деталі дедалі більше стираються часом, вони, зазвичай, невиразні, але дуже хвилюючі. Так буває зі старими мріями, переконаннями, захопленнями, страхами! Ці фрагменти у кожного свої і часто зовсім не зрозумілі для інших людей…» – говорить автор виставки світлин Арсеній Глинський.

Важливі філософські, наукові та культурологічні постулати зустрілися у світі, придуманому Арсенієм Глинським: ентропія та еволюція, творіння та руйнування, прогрес і консерватизм існують завжди паралельно, і, сплітаючись у єдиний клубок всіляких протиріч, роблять всесвіт таким неймовірним і чудовим.

У людській культурі прекрасний витвір і прекрасна занедбаність – незворотні складові предметів мистецтва: наші обличчя на зображеннях залишаються вічно молоді, але самі картинки руйнуються від старості, як руйнуються і наші спогади, залишаючись при цьому неповторно прекрасними.
Все перемішалося в нашій пам’яті та в нашій свідомості: прикрашене минуле і нещадна реальність, чудові образи з глибин спогадів і нездійснені мрії.

“Я як депутат Полтавської обласної ради намагаюся допомагати творчим колективам підтримувати культурне життя у нашому місті та області. Тому спільно з депутатами підтримуємо різні проєкти, серед яких сьогоднішній. Полтавщина та Харківщина пов’язана тісними зв’язками, тим більше після повномасштабного вторгнення дуже багато мешканців Харківської області знайшли притулок саме в нашому регіоні. Робимо все для того, щоб культурне життя тривало”, – зазначив заступник голови обласної ради Олександр Лемешко.

 

 

 

 

 

Фото – Ігор Лотиш та Олег Дубина.


Перейти до вмісту