Прикмети і поради на 19 травня
За релігійним календарем віряни вшановують пам’ять праведного Іова Багатостраждального і мученика Діонісія. Іов жив в Північній Аравії за 2000-1500 років до Різдва Христового. Життя і страждання святого описані в Біблії («Книга Іова») За переказами, він був племінником Авраама, у Іова було 10 дітей, а сам він вів благочестивий спосіб життя і був зразком істинної віри і праведності та повністю відданий Господу. За це Бог дарував йому можливість мати всі блага – сім’я Іова жила в достатку.
Цей факт не давав спокою дияволу – він постав перед обличчям Бога і заявив, що нібито Іов лицемірний і як тільки він позбудеться всіх благ, то проявить свою справжню сутність. Господь, щоб довести дияволу зворотне, позбавив Іова всіх багатств, а його діти загинули під руїнами будинку. Праведник не згрішив. Тоді диявол став підбивати, що нещастя повинно торкнутися безпосередньо самого Іова. І праведник захворів чорною проказою – йому довелося піти з поселення, але і це не зломило його віри. Друзі Іова намагалися переконати його в тому, що так він покараний Господом за свої гріхи. Але Іов знав, що у нього чиста душа, а також те, що в земному житті часто нечестиві отримують блага, а праведники – можуть страждати. Він звернувся за допомогою до Бога і попросив вибачення. Господь повернув йому все – і здоров’я, і сімейне благополуччя. Святий прожив довге і щасливе життя.
Історія святого Іова говорить про те, що всі труднощі в житті трапляються по волі Божій, але всі страждання мають вищий сенс – ті, хто стикається з ними, стають сильнішими та легше переносять тяготи життя.
Іменини відзначають Василь, Іван, Іов, Денис, Михай, Дим, Донат, Варвар, а також Касьян.
Святого Іова просять про багатий урожай. Наші предки в цей день зазвичай сіяли горох. Також вважається, що роса в цей день має чудодійну силу – потрібно обов’язково пробігтися по ній босоніж, щоб набратися здоров’я і сили.
Горох наші предки сіялина заході сонця, коли птахи лягають спати, щоб вони не бачили посівів. Побоювалися, що якщо пернаті побачать, де посіяний горох, то виклюють все насіння. Також під час посівів не сварилися і не лаялися матом, інакше всі посіви зів’януть.
У День Іова в давні часи шанували росу і вважали її цілющою. За давніми прикметами, для міцного здоров’я і довголіття в цю дату потрібно пішки пройтися по траві з росою. А щоб обличчя була гладким і красивим – вмийтеся ранковою росою. Якщо ж крапель на траві вранці не видно – то це погана прикмета, що передвіщає сильну посуху влітку і поганий урожай.
Сьогодні заборонено сваритися – сварка може затягнутися надовго, і не можна байдикувати. Не рекомендується вирушати у далеку дорогу і розпочинати нові справи. Сни з 18 на 19 травня пророкують події, які відбудуться через вісім днів. А ось сновидіння, побачене вдень 19 травня, може здійснитися через шість років. Розповідати про це не варто. Якщо ви хочете отримати врожай огірків, то не можна в цей день лінуватися. Витратьте певний час на роботу з землею.
Вагітним жінкам в цей день не варто носити на руках чужих немовлят – це погана прикмета. Якщо в цей день погода ясна, то врожай огірків буде відмінний. Велика роса – до врожаю огірків. Багато роси вранці – на гарну погоду, нема роси – буде дощ. Якщо після світанку піднявся туман, то погода буде малохмарна і без опадів. Під час тихого дощу бульбашки на воді з’явилися – значить, дощ затягнеться. Птахи весело співають – найближчими днями буде хороша погода.
Цей день в історії:
1051 – у французькому Реймсі короновано дочку Ярослава Мудрого – Анну Ярославну.
1889 – народився Микола Євшан, український літературний критик, літературознавець і перекладач
1910 – народився Анатолій Добровольський, головний архітектор м. Києва (1950 – 1955), один з авторів проєкту планування й забудови Хрещатика і прилеглих до нього кварталів
Фото: ілюстративне