Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Основне завдання освітян на наступний навчальний рік — збільшити кількість учнів, які навчатимуться очно, — Євген Кончаковський

Завдання Департаменту освіти і науки Полтавської ОВА – продовжити облаштування захисних споруд, забезпечити співфінансування з місцевих бюджетів у розмірі 50% на реалізацію заходів програми “Розвиток освітнього простору на Полтавщині на 2021-25 роки”, придбати шкільні автобуси.

Про напрями забезпечення якісного навчання у закладах освіти Полтавської області розповів директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОВА Євген Кончаковський під час апаратної наради 29 травня.

За його словами, основне завдання освітян на наступний навчальний рік — сприяти збільшенню кількості учнів, які навчатимуться очно.

“На наступний навчальний рік, до якого уже розпочато підготовку, основним завданням управлінців всіх рівнів – є збільшення кількості учнів, охоплених очною формою навчання. Другий рік війни, два роки пандемії перед цим звичайно надали негативний вплив щодо соціалізації дітей. Крім того, це питання економіки. Батьки змушені сидіти з дітьми замість того, щоб працювати. Попри такі умови спостерігається позитивна динаміка”, – зазначив Євген Кончаковський.

Євген Кончаковський пояснює, що на початок навчального року на Полтавщині 55% закладів загальної середньої освіти могли бути допущені до очного навчання. Зараз їх уже 75%. Загалом в області 528 закладів загальної середньої освіти. 390 з них готові, або обмежено готові до очного навчання.

Нагадаємо, у дев’ятьох закладах освіти Полтавщини відремонтують укриття коштом субвенції з державного бюджету.

Крім цього, на сесії обласної ради планують розглянути питання виділення з бюджету 98 мільйонів гривень на облаштування укриттів у ще 65 закладах освіти.

“Начальник Полтавської ОВА ініціював внесення змін та доповнень до обласної програми розвитку освітнього простору Полтавщини на 2021-25 роки. А саме доповнено напрямок облаштування умов у закладах загальної середньої освіти фонду захисних споруд. Планується реалізувати 65 проєктів на умовах співфінансування з місцевими бюджетами не менше 50%. Обсяг фінансування з обласного бюджету – 98 млн грн”, – поділився Євген Кончаковський.

Створення умов для очного навчання передбачає підвезення учнів у школі у додому. За словами директора Департаменту освіти і науки Полтавської ОВА, на придбання автобусів для Полтавської області на умовах співфінансування з місцевих бюджетів з державного бюджету спрямовано 48,8 млн грн. Загалом для Полтавщини планують придбати 33 шкільних автобуси.

Під час апаратної наради за високий професіоналізм та вагомий особистий внесок у розвиток сфери освіти і науки України педагогічних працівників закладів освіти Полтавської області нагородили нагрудними знаками “Відмінник освіти” та грамотами МОН.

Перейти до вмісту