Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині активно впроваджують сімейні форми виховання, – Олексій Бруслик

На Полтавщину переїхали із зон бойових дій 14 прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу. В них виховують 64 дитини, які залишилися без піклування батьків. Крім того, на території області проживають 109 опікунів-переселенців, які виховують 153 дитини.

Про це повідомили у Полтавській ОВА.


Питання підтримки сімейних форм виховання та влаштування дітей-сиріт у родини обговорили на зустрічі заступник начальника Полтавської ОВА Олексій Бруслик і керівники SOS Children’s Villages International та Міжнародної благодійної організації «Благодійний фонд «СОС Дитячі містечка» Україна.

Олексій Бруслик зауважив, що в області активно впроваджують сімейні форми виховання.

“Наша основна мета – дати дитині сім’ю, в якій вона буде в безпеці і добробуті. Майже 2 тисячі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, виховують у сім’ях опікунів, прийомних родинах і дитячих будинках сімейного типу. В нас діють 142 прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу, 14 сімей патронатних вихователів. Але через повномасштабну війну з’явилися нові виклики, кількість сиріт збільшується. Крім того, на Полтавщині багато внутрішньо переміщених сімей із дітьми, які втратили дім, роботу, соціальну підтримку. Прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу, опікунські родини теж змушені були переміститись з інших регіонів через війну”.

Луганське обласне відділення Міжнародної благодійної організації «СОС Дитячі містечка» України допомогло вже трьом родинам вирішити питання оренди житла.


«У світі ми працюємо 74 роки, в Україні – 20 років, саме з сімейними формами виховання дітей. Під час війни охопили послугами переселенців із дітьми, але сімейне влаштування осиротілих дітей завжди залишається основним видом діяльності, – розповів національний директор Міжнародної благодійної організації «СОС Дитячі містечка» України Сергій Лукашов. – Охоплюємо діяльністю всю Україну, адже сім’ї мігрують з області в область. Готові допомагати у переселенні, супроводі, влаштуванні. Окрім матеріальної допомоги, ми навчаємо батьків, надаємо різні консультації».

Благодійна організація має офіси в Полтаві та Лубнах, мобільні бригади постійно виїжджають до Новосанжарської та Кременчуцької громад. Підтримку надають прийомним, опікунським сім’ям, дитячим будинкам сімейного типу, сім’ям, які знаходяться у складних життєвих обставинах.

На зустрічі сторони домовилися й надалі сприяти створенню нових прийомних сімей, проводити навчання кандидатів. Запустити програму агітації кандидатів у прийомні батьки, організовувати навчання і подальший супровід, провести низку зустрічей у громадах і колективах.

Фото: Полтавська ОВА

Перейти до вмісту