Ви тут:
Суспільство 

Лідери країн G7 ухвалили спільну заяву про підтримку України та санкції для рф

Лідери “Великої сімки” на саміті в японській Хіросімі ухвалили спільну заяву щодо війни в Україні. Група G7 зобов’язалися продовжувати військову та іншу підтримку України “стільки, скільки потрібно”.

Про це йдеться на сайті Білого дому, пише “Прямий”.

“Ми підтверджуємо наше зобов’язання надавати Україні фінансову, гуманітарну, військову та дипломатичну підтримку стільки, скільки потрібно. Ми запроваджуємо додаткові санкції та заходи для збільшення витрат Росії та тих, хто підтримує її військові дії”, – наголошується у заяві.

Учасники наголосили на необхідності РФ сплатити довгострокове відновлення України та понести відповідальність за напади на цивільне населення та критично важливу громадянську інфраструктуру.

“З метою життєздатного повоєнного мирного врегулювання ми, як і раніше, готові досягти домовленостей разом з Україною, а також зацікавленими країнами та установами про стійку безпеку та інші зобов’язання, щоб допомогти Україні захистити себе”, – зазначається у заяві.

Ключові пункти документа:

– Безвідповідальна ядерна риторика Росії, підрив режимів контролю над озброєннями та заявлений намір розмістити ядерну зброю в Білорусі небезпечні та неприйнятні.

– “Велика сімка” стурбована захопленням та мілітаризацією Росією Запорізької атомної електростанції.

– Лідери G7 зобов’язалися продовжувати надавати Україні допомогу в галузі безпеки, допоки вона захищається від російської агресії, пристосовуючи підтримку до потреб.

– G7 обіцяє допомагати Україні у відновленні, вітає зусилля щодо боротьби з корупцією та закликає до продовження реалізації ефективної програми реформ.

– Лідери “Великої сімки” обіцяють і надалі вводити санкції проти Росії та обмежувати її можливості фінансувати війну, зокрема шляхом скорочення доходів від енергоносіїв.

– G7 закликає треті країни негайно припинити надання матеріальної підтримки російській агресії, інакше їм доведеться зіткнутися із серйозними наслідками.

– “Груп семи” продовжить зусилля, щоб Росія заплатила за довгострокове відновлення України.

– “Велика сімка” підтримує притягнення до відповідальності за воєнні злочини, зокрема через міжнародні механізми, зокрема Міжнародний кримінальний суд.

Перейти до вмісту