Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Через війну 30% українців стали рідше звертатися по медичну допомогу, – МОЗ

З 1 жовтня 2023 року набуває чинності Закон про систему громадського здоровʼя – контроль та профілактика за неінфекційними захворюваннями переходить до обласних центрів контролю та профілактики хвороб.

Як повідомили у Міністерстві охорони здоров’я, це завершальний етап переходу від системи «радянської» санітарно епідеміологічної служби до оновленої європейської системи громадського здоровʼя. 

«За останній рік 30% українців стали рідше звертатися по медичну допомогу. Це проблема вчасно не діагностованих хвороб, з якими медична система зіштовхнеться упродовж наступних 5-10 років. Саме тому центри контролю та профілактики хвороб на рівні областей стануть відповідальними за ключові питання у сфері громадського здоровʼя: вакцинацію населення та профілактику неінфекційних хвороб. Зараз ЦКПХ обладнані сучасними холодовими кімнатами, холодильниками та морозильними камерами за стандартами ВООЗ, більше немає радянських холодильників. ЦКПХ забезпечені автобусами для проведення вакцинації і надання медичної допомоги у віддалених населених пунктах. Це все наближає якісні медичні послуги до пацієнта, де б він не знаходився», – пояснив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін. 

Пріоритети МОЗ щодо громадського здоровʼя населення – це якість, безоплатність та доступність медичної допомоги для кожного пацієнта. На рівні держави працюють програми медичних гарантій. Кожен пацієнт, який підписав декларацію з лікарем первинної медичної допомоги, може прийти на огляд до лікаря та за необхідності пройти 8 базових лабораторних та діагностичних досліджень (аналіз крові, сечі, глюкоза крові, загальний холестерин, вимірювання тиску, ваги, зросту; електрокардіограма, швидкі тести на вагітність, тропоніни, ВІЛ, вірусні гепатити). Для цього у Програмі медичних гарантій передбачено пакет «Первинна медична допомога». 

Також, за пакетами послуг з Програми медичних гарантій, передбачені подальші скринінги та додаткові аналізи в разі серцево-судинних чи онкозахворювань, діабету за призначенням сімейного лікаря. Детальніше про них кожен пацієнт може дізнатися у свого сімейного лікаря. 

 

 

Фото: ілюстративне

Система Orphus Поделиться на fb