Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Заплановане збільшення на 324 млн грн: профільна комісія облради підтримала зміни до бюджету Полтавщини на 2023 рік

22 березня на засіданні постійної комісії Полтавської обласної ради з питань бюджету та управління майном, яке відбулося під головуванням Лариси Босенко, підтримали внесення змін до показників бюджету Полтавської області на 2023 рік. Заплановане його збільшення на 324 млн грн.

На початку засідання голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький вручив Грамоту Верховної Ради України члену постійної комісії Юрію Тимосі за заслуги перед українським народом.

Депутати підтримали проєкт рішення обласної ради “Про внесення змін до показників обласного бюджету Полтавської області на 2023 рік”. Як зазначив директор Департаменту фінансів ОВА Павло Кропивка, загальний обсяг обласного бюджету збільшується на 324 млн грн. 

“Рахунком коштів загального фонду обласного бюджету на початок року – 279 млн грн. Залишок коштів екологічного фонду обласного бюджету на початок року – 3 млн грн. Залишків коштів загального фонду обласного бюджету на початок року субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію інфраструктурних проєктів та розвиток об’єктів соціально-культурної сфери – 7 млн грн. Рахунком додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення повноважень органам місцевого самоврядування на деокупованих, тимчасово окупованих та інших територіях України, що зазнали негативного впливу в зв’язку з повномасштабною збройною агресією російської федерації збільшується ресурс обласного бюджету на 35 млн грн”, – розповів Павло Кропивка.

Він додав, що кошти загального та спеціального фонду обласного бюджету будуть спрямовані на утримання закладів і установ, майно яких є спільною власністю територіальних громад області, реалізацію заходів обласних програм та формування бюджету розвитку. Зокрема, в межах реалізації обласної Програми розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров’я Полтавської обласної ради на 2023 рік – 75,5 млн грн, на здійснення заходів з територіальної оборони в межах виконання обласної Програми розвитку місцевого самоврядування в Полтавській області на 2021 – 2023 роки – 25 млн грн, на поповнення статутного капіталу ОКВПТГ “Лубнитеплоенерго” – 10 млн грн та ін.

Також під час засідання комісії депутати заслухали річні звіти за 2021 рік керівників підприємств, установ, організацій спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області та господарську діяльність. А звіти про фінансовий стан за 2022 рік підприємств, установ, організацій, що перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та діють на принципах повного господарського розрахунку.

Крім цього, депутати проголосували за винесення на сесію питань про присвоєння чергового рангу посадової особи місцевого самоврядування заступникам голови Полтавської обласної ради восьмого скликання. Розглянули питання про звернення депутата обласної ради Кульчинського з приводу встановлення та упорядкування пам’ятника С.В. Петлюрі.

Розглянули питання, що стосувалися виконання обласних програм: Комплексної програми розвитку малого та середнього підприємництва у Полтавській області на 2021 – 2023 роки, Програми сприяння залученню інвестицій, формуванню позитивного іміджу та розвитку міжнародного економічного співробітництва Полтавської області на 2021 – 2023 роки, Програми зайнятості населення Полтавської області на 2021 – 2023 роки, Програми з оздоровлення та відпочинку дітей на 2020 – 2024 роки, Програми з реалізації молодіжної політики на 2021 – 2024 роки, Програми фізичної культури і спорту на 2021 – 2024 роки, Комплексної програми щодо забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян та оборонної роботи на 2021-2027 роки та ін.

Комісія обговорила й підтримала проєкти рішень обласної ради, що стосувалися внесення змін до обласних програм: Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2021 – 2024 роки, регіональної програми інформатизації «Цифрова Полтавщина» на 2021 – 2023 роки, Програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху на 2021 ‒ 2024 роки, Програми розвитку та підтримки Полтавського обласного комунального підприємства «Аеропорт-Полтава» на 2021 ‒ 2023 роки, Програми розвитку місцевого самоврядування у Полтавській області на 2021 – 2023 роки.

Також депутати схвалили проєкти рішень обласної ради: «Про Звернення депутатів Полтавської обласної ради до Полтавської міської ради щодо надання пільги Полтавському обласному комунальному підприємству «Аеропорт-Полтава» на сплату земельного податку на 2023 рік», «Про затвердження Переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2023 році», «Про Звернення депутатів Полтавської обласної ради до Кабінету Міністрів України щодо передачі до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Полтавської області цілісного майнового комплексу Полтавського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства».

Система Orphus Поделиться на fb