Ви тут:
Суспільство Україна 

Як читати заголовки під час війни і не лякатись: поради від Ганни Маляр

Заступниця Міністра оборони України Ганна Маляр порадила українцям виокремлювати ключову інформацію в комунікаційній повістці, щоб зберігати психологічну рівновагу читаючи повідомлення у ЗМІ.

Про це повідомила Ганна Маляр у Telegram.

В комунікаційній повістці війни є два основних типи інформації: новини (мінливі і прямо залежать від динаміки подій на фронті) та інформація, актуальна протягом всієї війни.

“Новини – відступають/наступають, завдали ракетного удару, тривають бої, тримаємо оборону, завдаємо втрат, стабілізувалась ситуація, загострилась ситуація тощо. Але є речі, які не зміняться до самої перемоги, які становлять собою специфіку війни і які не треба щоразу сприймати як новину і лякатись. Бо це просто констатація неминучого факту”, – зазначила Ганна Маляр.

Приміром: рф хоче захопити всю Україну. Це їх кінцева мета щодо нашої держави. Вони заради цього вдерлись до нас ще у 2014. Тому, незалежно від перебігу бойових дій, їхніх поразок і невиправдано великих втрат, вони цю мету не змінюють. Інша справа, що вони не можуть її реалізувати.

Що це означає для населення? Що ви повинні допускати і розглядати всі можливі сценарії розвитку подій для того, аби бути готовими протистояти на будь-якому напрямку у будь-який час. Власне, саме так і відбувається.

“Будь-які заголовки з припущенням розвитку подій – це не новина, а лише припущення. Всі припущення мають право на життя, але об’єктивно існує лише те, що зараз відбувається на фронті і те, що вже сталось. З усіх прогнозів цієї війни точний лише один – ми у ній переможемо”, – наголосила заступниця міністра оборони.

Тема мобілізації. Об‘єктивно мобілізація триває з 24 лютого на виконання Указу Президента.

“Завдяки мобілізації і високій мотивації нашого народу ми вже зберегли державу весною 2022 і тепер доведемо справу до кінця та звільнимо наші землі. Якщо ви бачите заголовки про мобілізацію – це буденна реальність війни, а не новина. Але для спокійного сприйняття реалій треба знати, що ніяких хвиль мобілізації немає. Все іде у плановому порядку. Потреби у мобілізації залежать від розвитку ситуації на фронті – це очевидні речі, це не новина”, – додала Ганна Маляр.

Так само залишиться сталим до перемоги питання ймовірності ракетних атак по всій Україні. Ймовірно все. Бо триває війна.

“Але як треба читати такі заголовки з прогнозами? Розуміти, що ніхто на 100% не знає як буде”, – зазначила вона.

Також закликала завжди дотримуватись правил безпеки під час повітряної тривоги. Розуміти, що наші Повітряні Сили переважну більшість ворожих ракет збивають. Знати, що Україна працює з нашими партнерами над тим, аби максимально убезпечити небо.

“Ми за цей рік стали дуже дорослим суспільством. Ми навчились критично сприймати будь-яку інформацію, ми мужньо переносимо найтрагічніші новини і нас вже доволі складно вибити з колективної психологічної рівноваги повідомленнями у ЗМІ. Але цей стан варто постійно у собі підтримувати і не піддаватись на паніку, страхи та пошуки зради – бо нам ще війну вигравати”, – наголошує Ганна Маляр.

Перейти до вмісту