Виставку “Україна. Розп’яття. Трибунал” презентують у Нью-Йорку
31 березня в США (866 United Nations Plaza, New York) презентують проєкт “Україна. Розп’яття. Трибунал”. Це міжнародна виставка про російсько-українську війну. Вона присвячена заснуванню Спеціального міжнародного трибуналу, який судитиме росію за злочин агресії. Проводиться напередодні голосування в ООН за резолюцію про його створення.
Про це повідомили у Мінкульті.

Експозицію формують артефакти, зібрані впродовж року в польових експедиціях до щойно деокупованих українських населених пунктів. У перші дні квітня – на Київщині та Чернігівщині, у вересні й жовтні – на Харківщині та Донеччині, в листопаді – на Херсонщині. Тоді ж таки було проведено фото-, аудіо- та відеофіксацію свідчень.
До уваги відвідувачів зі всього світу на площі 1,5 тис. кв. м постануть понад 1 тис. музейних експонатів. Вони поєднані композиційно в структурні блоки й розкривають надважливі теми війни.
Серед експонатів: колона з ворожих одностроїв, черевики й чоботи військовослужбовців-загарбників, які формують п’ятикутну російську зірку, успадковану з радянського періоду. Свідчення ґрунтовної підготовки до нападу – карти. Одну з них використовувала російська диверсійно-розвідувальна група, що мала сприяти захопленню м. Київ. Фотознімки зроблені 8 березня 2022 року, – це розповідь про одну добу життя української столиці на 13-й день війни.
Через вороже військове спорядження, зразки амуніції, розпізнавальні знаки, документи, щоденники, особисті листи й дитячі малюнки, газети, предмети побуту постає образ “другої армії світу”, яка переступила всі межі людяності й моралі.
Геноцид українців підтверджено безліччю поховань та братських могил. Промовисті фото, зроблені в жовтні 2022 року під час музейної експедиції до щойно деокупованого м. Ізюм (Харківщина), є доказом того, що людей жорстоко вбивали незалежно від статі й віку. В експозиції – також двері з підвалу школи с. Ягідне (Чернігівщина), де майже місяць росіяни утримували понад 360 осіб включно з дітьми та літніми людьми. На дверях – писаний від руки вуглиною календар. Обабіч на стіні – два списки: кого розстріляли окупанти і хто в нестерпних умовах збожеволів та помер.
Російські війська нищівними ракетними ударами та обстрілами руйнують школи й університети, дитсадки та дитячі будинки, нищать музеї, меморіали, бомбардують церкви, храми, собори й пам’ятники. Обгорілі парти та стільці зі знищеної школи в м. Ізюм (Харківщина) – тому приклад. Поруч – ікона, в яку влучив осколок російського смертоносного металу, з понівеченого ворогом храму Св. Димитрія Ростовського в смт Макарів (Київщина).
Гігантські банери та масив «реквізиту» для проведення псевдореферендуму про приєднання окупованого регіону до рф – незаперечні свідчення тривалої підготовки російської ідеологічної машини до вторгнення.
Маркером перебування окупантів на територіях України стало масове мародерство. Планшет і ноутбук Apple виявлено вставленими замість захисних пластин у бронежилеті загиблого вояка російської армії. Грабіжник виніс їх з української оселі.
Проєкт реалізовано за підтримки: Офісу Президента України, Міністерства культури та інформаційної політики України, Міністерства закордонних справ України, Постійного представництва України при ООН, Генерального консульства України в Нью-Йорку.
Фото: ілюстративне
Полтавців запрошують на концерт Андрія Діденка “Front UA”
16 червня у Полтавській обласній філармонії відбудеться концерт Андрія Діденка “Front UA”. Початок о 19:00. Андрій Діденко – фіналіст телепроєкту “Голос країни”. Співак з Полтави Андрій Діденко має чималий досвід на сцені. Вісім років працював зі своїм творчим колективом у Китаї. Пандемія коронавірусу стала своєрідним поштовхом для Андрія: він повернувся…
Полтавський симфонічний оркестр запрошує на концерти у червні
У червні Полтавський академічний симфонічний оркестр представить глядачам широку палітру мистецьких заходів. 6 червня о 18:00 – концерт Оркестру до міжнародного Дня захисту дітей «Симфонічний мультфеєрверк». Диригент – Єлізар Пащенко. https://poltava.karabas.com/ua/simfonichnij-multfeyerverk-2 14 червня о 18:00 – вечір музики «Tango» у виконанні камерного ансамблю Оркестру під орудою Єлізара Пащенка. https://poltava.karabas.com/ua/vechir-muziki-tango 24…
Саундтрек до гри: гурт Антитіла випустив нову пісню “Мій сокіл”
Музичний стиль пісні «Death from Above», українською – “Мій сокіл” відрізняється від попередніх композицій гурту Антитіла і є одним з найважчих у їхньому репертуарі. Про це розповів гурт в Youtube. Він передає напружену атмосферу гри, переносить слухачів у світ бойових дій та небезпеки. «Коли IT-компанія з Німеччини попросила нас створити…
Чілдрен Кінофест: у Полтаві дітям безоплатно показуватимуть фільми
2023 року фестиваль проходитиме з 30 червня до 9 липня щоденно. Локація у Полтаві – Wizoria Колос. Про це повідомила координаторка “Чілдрен Кінофест” у Полтаві Анна Проскурова. Діти разом із батьками матимуть можливість безоплатно переглядати екранізації за попередньою реєстрацією. А ще в рамках фестивалю проходить дитячий конкурс коротких метрів. Фільми-фіналісти…
У Оржиці відбудеться відкритий регіональний конкурс солістів-вокалістів імені Діани Петриненко
28 травня в приміщенні «Центру культури і дозвілля» Оржицької селищної ради відбудеться відкритий регіональний конкурс солістів-вокалістів «Сміються, плачуть солов’ї» імені народної артистки України, лауреатки Державної премії України імені Тараса Шевченка – Діани Петриненко. В програмі заходу: Заїзд та реєстрація учасників конкурсу – 10.00-12.00; покладання квітів до стели Діани Петриненко («Оржицька…
Визначили переможців обласного фестивалю-конкурсу “Гумор FEST”
Переможцем обласного фестивалю-конкурсу “Гумор FEST” стала команда “Браво” Новосанжарського ліцею. Після відбіркового етапу у переддень Дня сміху, де змагалися 13 команд, до фіналу «дісталися» три найбільш вмотивовані – «Браво» Новосанжарського ліцею Новосанжарської селищної ради, «Без паніки» Чорнухинського ліцею імені Г.С. Сковороди Чорнухинської селищної ради та «OBI-WAN KENOBI» Центру дитячої та…
Культурне дозвілля для переселенців і жителів Полтавщини на цей тиждень
Обласний театр ляльок, обласна філармонія і симфонічний оркестр продовжують безкоштовно організовувати вистави й концерти для всіх охочих. Про це повідомляє Полтавська ОВА. 25 травня – майстер-клас для дітей-музикантів, ВПО та жителів міста від солістки симфонічного оркестру – Ольги Ландарь (гобой). 26 травня – вистава «Золоте курча» від театру ляльок (Полтава). …
Полтавська обласна філармонія запрошує на концерти: репертуар на червень
Відкриття філармонійного дворика, відкритий простір, концерт на Білій Альтанці, перфоменс та концентрі програми артистів. Полтавська обласна філармонія оприлюднила репертуар на червень. Фото: ілюстративне
У ПНПУ відбувся конкурс «Студентська весна. Разом до перемоги!»
18 травня у Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка відбувся традиційний конкурс-огляд найкращих мистецьких колективів і виконавців «Студентська весна. Разом до перемоги!». Оцінювало учасників конкурсу-огляду поважне журі: заступник директора з виховної роботи Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді Полтавської обласної ради Олександр Рець, директорка ГО «Вокально-хорова студія…
“Tango Project”: У Полтаві провели музично-танцювальний вечір
20 травня відбулася прем’єра нового проєкту Полтавського академічного симфонічного оркестру — музично-танцювального вечора “Tango Project”. У програмі концерту взяв участь камерний ансамбль оркестру під керівництвом диригента Єлізара Пащенка. У супроводі гри музикантів, під орудою керівника спортивно-танцювального центру «Діамант» Павла Миронова, провели майстер-клас із аргентинського танго для всіх присутніх. У ході…
Президент призначив головою Комітету з Шевченківської премії ексміністра культури Нищука
Президент України Володимир Зеленський 22 травня підписав указ, яким призначив головою Комітету з Шевченківської премії ексміністра культури Євгена Нищука Про це йдеться в Указі Президента№288/2023. Так, президент звільнив від виконання обов’язків голови названого Комітету Юрія Макарова і призначив на це місце Нищука, який очолював Міністерство культури України з 27 лютого до…
У Полтаві презентували виставку “Голос орнаменту”
19 травня у Полтавському літературно-меморіальному музеї І.Котляревського з нагоди Міжнародного Дня музеїв презентували виставку-концерт «Голос орнаменту» . Над реалізацією творчого проєкту працювали три колективи Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді Полтавської обласної ради: гурток декоративно-ужиткового мистецтва «Веселка» (керівник Анастасія Минак); інструментальний ансамбль «Ноктюрн») керівник Людмила Писаренко); гурток вокального мистецтва…
У Полтаві презентували виставу «Піднімайся і йди!»
18 травня у Полтавській обласній філармонії відбулася прем’єра дійства від творців проєкту «Все що є Україна» поета Андрія Дзюби та композитора, звукорежисера і продюсера Геннадія Туксішвілі – вистава «Піднімайся і йди!». «Переповнена враженнями, скажу: йди і дивись.Слухай. Думай. Аналізуй. Наповнюйся емоціями… Високопрофесійна, глибока й цікава робота режисера-постановника Богдана Чернявського. Автор…
У Пирятинській громаді привітали музейників
18 травня з нагоди відзначення дня музеїв святкові вітання від керівництва муніципалітету приймали працівники Пирятинського краєзнавчого музею – закладу з понад 55-річною історією. Вперше Пирятинський народний краєзнавчий музей прийняв відвідувачів на початку листопада 1967 року. Експозиція, створена ентузіастами-краєзнавцями району на чолі з учителем історії Анатолієм Святогором, була розгорнута в приміщенні,…
У Полтаві презентували книгу місцевої письменниці “Глиняний птах”
17 травня у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара презентували екоповість “Глиняний птах” дитячої та підліткової письменниці, бібліотекарки, популяризаторки читання Олени Колінько. Про це повідомили на фейсбук-сторінці Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Олеся Гончара. Підліткова екоповість “Глиняний птах” порушує проблеми міських сміттєзвалищ та екосвідомості, дає художню відповідь…
У Гадячі показали прем’єру вистави “Terra nullius – (Не) вірю (!/?/…)”
17 травня на сцені ККЗ «Дружба» відбулася прем’єра вистави «Terra nullius – (Не) вірю (!/?/…)», яку підготували студенти та викладачі Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтв імені І.П.Котляревського. Виставу створювали за мотивами творів українського поета, прозаїка доби «Розстріляного відродження», який відверто висловив свою любов і відданість рідній Батьківщині-Україні, Майка (Михайла…
18 травня можна безкоштовно відвідати музеї Полтавщини
З нагоди Міжнародного дня музеїв, 18 травня, жителів області запрошують безкоштовно відвідати музеї в різних куточках Полтавщини. Джерело: Полтавська ОВА. Зокрема, жителі області можуть завітати до Національного музею-заповідника М.В. Гоголя, Кобеляцького музею літератури та мистецтва імені Олексія Кулика, Диканського історико-краєзнавчого музею імені Д.М. Гармаша. Також до Краєзнавчого музею міста Горішні…
Пісня Джамали ввійшла до ТОП кращих виступів переможців Євробачення всіх часів від The Guardian
На першому місті шведський гурт ABBA, а пісня “1944” від українки Джамали, з якою вона перемогла у 2016 році, зайняла третє місце. Про це повідомляє офіційний сайт видання. На думку журналістів, кращою піснею — переможцем Євробачення стала Waterloo шведського гурту ABBA (1975). На другому місці Poupée de Cire, Poupée de…
Українська вишиванка: 10 цікавих фактів
Щороку в Україні у третій четвер травня відзначають День вишиванки. У 2023 році це свято припадає на 18 травня. Цього дня заведено замінювати повсякденний одяг на вишиванки або доповнювати його традиційною вишивкою. Джерело: Еспресо Красива вишита українська сорочка з льону з давніх-давен вважається символом здоров’я та краси, щасливої долі й родової…
У Полтаві провели “Вечір дуетів”
16 травня в залі Полтавського академічного симфонічного оркестру відбувся чудовий концерт із новою програмою “Вечір дуетів” за участю народного артиста України Юрія Кириченка та Тетяни Франчук. У концерті прозвучали твори світових класиків (Б. Бартока, Ю. Мейтуса, А. Хачатуряна та ін.). Глядачі змогли насолодитися прекрасними мелодіями для скрипки у супроводі фортепіано….
У Полтаві проведуть творчий вечір відомого українського кінорежисера Михайла Іллєнко
22 травня о 17 годині у кімнаті 409 в Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І. П. Котляревського відбудеться творчий вечір відомого українського кінорежисера Михайла Іллєнка, на якому він представить фрагменти зі своїх стрічок, знятих нещодавно. Вхід вільний. Організатори запрошують долучитися до зустрічі всіх бажаючих. Без жодного перебільшення кожен фільм…
16 травня стартує Каннський кінофестиваль: працюватиме український павільйон
На кіноринку Marché du Film – Festival de Cannes 76-го Каннського міжнародного кінофестивалю працюватиме Український національний павільйон, де відбудуться заходи, спрямовані на підтримку української кіноіндустрії. Про це повідомили в Держкіно. 18 травня пройдуть панельні дискусії «Кіноіндустрія України крізь війну: ризики та можливості» про об’єктивну оцінку українського кіно в роки війни…
У Полтаві відбудеться сольний концерт Жанни Лтавської
11 червня у Полтавській обласній філармонії відбудеться сольний концерт Жанни Лтавської “Покохала”. Початок о 18:00. Цікава, різноманітна концертна програма не залишить вас байдужими. Ви почуєте ліричні й запальні патріотичні пісні під супровід харизматичних музикантів. Шалена енергетика та шквал емоцій вам гарантовано. Гості концерту – циганський колектив “Сімʼя Іванцових”, які разом…
Полтавців запрошують на прем’єру вистави-дійства “Піднімайся і йди!”
18 травня у Полтавській обласній філармонії відбудеться прем’єра дійства від творців проєкту “Все що є Україна” поета Андрія Дзюби та композитора, звукорежисера і продюсера Геннадія Туксішвілі – вистава “Піднімайся і йди!”. Початок о 18:00. Нова потужна робота полтавців знову зібрала яскраву плеяду митців, які дружать і натхненно творять разом. “Рівно…
У Миргороді відкрили нову виставкову залу музею Гурамішвілі
12 травня в приміщенні Миргородського літературно-меморіального музею Давида Гурамішвілі відбулося дійство, приурочене до 54 дня народження музею. Цього дня в музеї було гамірно, тому що зібралися друзі, колеги, відвідувачі музею. У рамках грузинсько-українських відносин в селі Дошаке Мартвильского муніципалітету (Грузія), проводили захід, приурочений річниці Миргородському літературно-меморіальному музею Давида Гурамішвілі. Завдяки…
Полтавський театр імені Гоголя запрошує на вистави у червні
У червні гоголівці покажуть 12 вистав для дітей та дорослих. Афішу опублікували на фейсбук-сторінці Полтавського театру імені Гоголя. На полтавців і гостей міста чекає цікава плеяда вистав. І дітям, і дорослим буде добра нагода насолодитися досконалою грою акторів і виступами артистів. У червні гоголівці покажуть вистави для дітей – “Царівна…
Полтавців запрошують на творчу зустріч з ансамблем “Чураївна”
31 травня у Полтавській обласній філармонії відбудеться “Час прем’єр”. Артисти анонсують надзвичайно цікаву творчу зустріч – концерт складуть абсолютно нові пісні талановитих виконавців. Початок о 18:00. Лауреатка міжнародних конкурсів Лідія Кретова та художній керівник концертного ансамблю “Чураївна” Сергій Бригида відкриють свої серця, поділяться своїми думками і тривогами, а також радісними…
У Гадячі на благодійному концерті зібрали шість тисяч для ЗСУ
У Гадяцькому ККЗ “Дружба” відбувся благодійний звітний концерт творчих колективів та окремих виконавців спеціалізації “Організація дозвілля” за освітньо-професійною програмою “Організація діяльності вокального колективу” фахового коледжу культури і мистецтв ім.І.П.Котляревського “Разом до Перемоги”. У виконанні народного хору коледжу (керівник – Наталія Горбачик, концертмейстер – Ірина Кузнецова, керівник оркестрової групи – Людмила…
“Євробачення-2023”: Швеція перемогла, Україна посіла шосте місце
На пісенному конкурсі “Євробачення-2023” перемогла представниця Швеції — виконавиця Loreen з піснею “Tattoo”. Швеція отримала 583 бали: 340 від журі та 243 від глядачів. Зокрема, від українського журі Швеція отримала 12 балів. Друге місце посіла Фінляндія (526 балів), яку представляв виконавець Käärijä з піснею “Cha Cha Cha”. На третьому місці…
Для полтавців провели музейно-літературну зустріч “До таїни роду Рудченків”
13 травня – день народження генія української літератури, нашого славетного земляка – Панаса Яковича Рудченка. До Всесвітнього дня родини та з нагоди 174 дня від народин Панаса Мирного у Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного відбулася святкова музейно-літературна зустріч “До таїни роду Рудченків”. Найціннішим скарбом для кожної людини є родина. Сім’я…