Ви тут:
Суспільство 

“Виноградарі можуть отримати гранти на розвиток господарств”, – Олександр Гайду

За 2022 рік площі виноградників зменшились на третину від довоєнних. Відповідно, скоротились і врожаї.

Шляхи вирішення цих та інших проблемних питань виноградарів обговорили під час комітетських слухань під керівництвом Голови Комітету з питань аграрної та земельної політики Олександра Гайду.

Джерело: Офіційний вебпортал парламенту України

«Україна має потужний потенціал для нарощування виробництва вина. Наші вина можуть конкурувати із французькими, італійськими та іспанськими на світових ринках. І наша мета – посприяти розвитку виноградарства та виноробства, аби вивести галузь у ключову в аграрному секторі. Вона забезпечує місцеві бюджети надходженнями, а людей – робочими місцями. Загалом у виноградарсько-виноробній галузі зайнято більше 1 мільйона працівників», – зазначив Олександр Гайду.

Під час обговорення піднімалося питання скасування акцизного податку для виноробів на натуральні вина без додання спирту. Нульова ставка для вин без додання спирту діє і в деяких країнах ЄС. Учасники зустрічі наголосили на важливості спрощення процедури оформлення виноробної продукції на вивіз закордон для участі у конкурсах та розробці нових державних стандартів. Обговорили також можливість створення реєстру виробників винограду та вина, чи кадастру виноградників.

«Україна вже вдосконалює законодавство з урахуванням європейських стандартів. В той же час, ЄС буде підтримувати Україну у виході українських вин на світові ринки» – зазначив керівник операційного сектору сільського господарства Представництва ЄС в Україні Крістіан Бен Хелл.

«Для розвитку галузі разом з Мінагрополітики аграрний комітет розробляє проект закону про виноград та виноградне вино, який відповідатиме нормам ЄС та враховуватиме рекомендації аграріїв. Також сприяємо грантовій підтримці виноградарів. У 2023 році більше 1 мільярда гривень спрямують на розвиток виноградарства, садівництва, ягідництва та тепличного господарства», – підсумував Олександр Гайду.

 

 

фото: Агрополіт

Система Orphus Поделиться на fb