Ви тут:
Суспільство Україна 

Ворог може скидати свої плануючі авіабомби на відстані 50 і більше кілометрів, не доходячи до нашого кордону, — Юрій Ігнат

Україні потрібна сучасна авіація, яка зможе протидіяти російській авіації. Про це в ефірі «Єдиних новин» розповів речник Командування Повітряних Сил Збройних Сил України полковник Юрій Ігнат.

Джерело:АрміяInform

“Станом на сьогодні, росіяни можуть скидати свої плануючі авіабомби на відстані 50 і більше кілометрів, не доходячи до нашого кордону, — зазначив він. — Це нові виклики і загрози для нас. Як бачимо, в цій війні все більше і більше з’являється новітнього озброєння, яке починає активно застосовуватись. Це і дрони-камікадзе, і багато іншого. Що таке авіаційні бомби, ми вже добре бачили і в Ізюмі, і в Маріуполі”.

За словами полковника Юрія Ігната, коли ми не мали потужної ППО, ворог застосовував бомби вільного падіння. Нині він змушений перейти на дальній радіус дії. І це нові виклики для нас. Адже бомби типу «ФАБ — 500» у росіян є в достатній кількості. Вони потребують мінімальної доробки, встановлення крил і системи навіть примітивної навігації, і таким чином стають плануючими. Це набагато дешевше для росіян, ніж виготовляти в умовах санкцій і застосовувати проти українців дуже коштовні ракети.

“Збройні Сили України теж використовують подібні бомби, — сказав речник Командування Повітряних Сил Збройних Сил України полковник Юрій Ігнат. — Їх у нас не так багато, потрібно ще налагодити їх випуск, але ми їх використовуємо. І хоча ці бомби меншої потужності, вони надзвичайно високоточні, тому їх ефективність в рази вища”.

За словами офіцера, військова авіація України понад десять разів на день завдає потужних ударів по ворогу, хоча нам протидіють серйозні глибоко ешелоновані засоби ППО росіян, які налічують як переносні зенітно-ракетні комплекси, так і, скажімо, С-400. Однак українські військові льотчики, попри всі ризики, роблять свою роботу.

Перейти до вмісту