Ви тут:
Суспільство Україна 

В “Укренерго” закликають ігнорувати “Годину землі” та інші ініціативи у певний час масово вимикати світло

В попередні роки українці не дуже підтримувалися ініціативи масово вимикати світло, яка насправді шкідлива і єдине, що чого призводить — це до додаткової роботи диспетчерам.

Джерело: “Укренерго” у Telegram.

“Як ми постійно нагадуємо, кількість виробленої електроенергії в кожен момент часу має відповідати кількості спожитої — це закон фізики. Одночасне вимкнення світла – це короткочасне зниження споживання. Якщо цю акцію підтримає багато людей, особливо у великих обласних центрах, це може призвести до профіциту потужності в окремих регіонах. Для забезпечення балансу енергосистеми диспетчер буде змушений різко знижувати потужність маневрової генерації – іншими словами, відключати працюючі енергоблоки. Це погано навіть у мирний час, а зараз українські електростанції, як і мережі, зазнали значних пошкоджень від ударів росії. Різке виключення, а потім включення – коли “Година Землі” завершиться – це зайве навантаження, яке не на користь надійності енергосистеми”, – йдеться у повідомленні.

На думку “Укренерго”, найкращим внеском кожного буде ЩОДЕННЕ ощадливе використання електроенергії у пікові ранкові та вечірні години, щоб зменшити нерівномірність споживання електроенергії упродовж доби.

 

 

Фото: Світлотехнічна компанія.

Перейти до вмісту