Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

В Україні вперше почали використовувати системи внутрішньокісткового судинного доступу

Міністерство охорони здоров’я України у межах спільного зі Світовим банком проєкту “Поліпшення охорони здоровʼя на службі у людей” вперше закупило сучасні системи внутрішньокісткового судинного доступу для інфузійної і медикаментозної терапії з наборами голок різної довжини та аплікаторами.

Про це повідомили у МОЗ.

Критично необхідне обладнання із закуплених 500 систем та 3 000 одиниць витратних матеріалів доставлено вже у 16 регіонів. Медобладнання отримають заклади охорони здоров’я, які приймають найбільше постраждалих від воєнних дій.

“В екстрених ситуаціях у постраждалих, які перебувають у критичному стані, вкрай важливо якомога швидше розпочати лікування. Для цього необхідним є швидкий доступ до введення інфузійних розчинів та відповідних медичних препаратів. Сучасне обладнання дозволяє впродовж десяти секунд отримати такий доступ і може бути використане як для дорослих, так і дітей. Це ефективний і безпечний спосіб врятувати життя людині, коли немає можливості швидко забезпечити внутрішньовенний доступ, а кожна хвилина має значення”, – зазначив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Така система внутрішньокісткового доступу широко застосовується у провідних країнах світу та вкрай необхідна саме в екстрених ситуаціях, коли забезпечення внутрішньовенного доступу ускладнено або взагалі неможливо, в тому числі через тяжкий клінічний стан пацієнта. За таких умов і використовуються внутрішньокісткові доступи, які за своєю функціональною здатністю не відрізняються від центрального венозного.

Наявність такого обладнання наблизить якість надання медичної допомоги до кращих світових практик, які ґрунтуються на засадах доказової медицини.

Система Orphus Поделиться на fb
Перейти до вмісту