Ви тут:
Суспільство Україна 

Усі податки, які платять громадяни та бізнес, підуть на оборону та безпеку, нову зброю, техніку й краще забезпечення для армії, – Денис Шмигаль

Найперший ключовий пункт Плану пріоритетних дій Уряду на 2023 рік — це безпека та оборона. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 14 березня.

«Усі податки, які платять громадяни та бізнес, підуть саме на оборону та безпеку, підуть на нову зброю, нову техніку та краще забезпечення для української армії», — відзначив очільник Уряду.

Серед ключових завдань у цій сфері, за його словами, передбачено:

• Розвиток оборонно-промислового комплексу. Нові виробництва боєприпасів, нові ракетні програми, забезпечення армії дронами, в тому числі виробництва українських компаній.

• Співробітництво з партнерами для спільного виробництва нових озброєнь.

• Залучення приватного сектору до розвитку оборонно-промислового комплексу. Державно-приватне партнерство. Технології подвійного призначення.

• Розмінування деокупованих територій.

• Реалізація Формули Миру Президента України Володимира Зеленського.

Ще один пункт Плану пріоритетних дій Уряду — це подальша інтеграція в ЄС та НАТО. Як зауважив Денис Шмигаль, Україна виконує 7 рекомендацій Європейської Комісії, а тепер, зокрема, запускає селф-скринінг законодавства на відповідність європейському та ставить за мету вже цього року розпочати переговори про членство.

«Плануємо оновити План заходів для виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Будемо й далі інтегруватися до внутрішнього ринку ЄС. Плануємо продовжити транспортний та економічний безвізи. Хочемо отримати роумінговий безвіз та почати процес приєднання до Єдиної зони платежів у євро (SEPA). Створюємо Офіс програми «Горизонт Європа» в Україні. Будемо розвивати транс’європейську транспортну мережу (TEN-T) всередині України. Будуємо спільні пункти пропуску на кордоні та інтегруємо нашу митницю», — зазначив Прем’єр-міністр.

У питанні НАТО, як зауважив Глава Уряду, головний пункт — це подальше впровадження стандартів Альянсу. Формування Програми робіт із військової стандартизації на 2024-2026 роки. Поглиблення політичної співпраці між Україною та НАТО для перемоги України та подальшої безпеки.

Презентація Плану дій Уряду на 2023 рік 

prezentatsiyaplanu2023edit1403-1
Перейти до вмісту