Ви тут:
Суспільство Україна 

Україна, Естонія, Латвія, Литва та Польща звернулися до НОК з вимогою не допускати до змагань спортсменів рф та білорусії

Україна, Естонія, Латвія, Литва та Польща звернулися до НОК з вимогою не допускати до змагань спортсменів рф та білорусії.

У зв’язку з наближенням наступного засідання Виконавчого комітету Міжнародного олімпійського комітету 28-30 березня 2023 року Україна, Польща та країни Балтії повторюють позицію про нещодавні заклики МОК щодо визначення шляхів допуску російських і білоруських спортсменів до змагань як «нейтральних».

Про це йдеться у повідомленні “Урядового порталу”.

«Ми взяли до відома занепокоєння, висловлене спеціальними доповідачками ООН щодо недискримінації виключно на основі громадянства спортсменів. Ми шкодуємо, що МОК використав ці занепокоєння як привід, щоб радикально змінити свою попередню добре аргументовану позицію щодо рекомендації не допускати російських і білоруських спортсменів і офіційних осіб до міжнародних спортивних змагань. Ми хочемо підкреслити, що не національність спортсменів визначає їхню роль, а той факт, що вони спонсоруються/підтримуються своїми урядами чи компаніями, які підтримують кремлівський режим, який продовжує свою агресивну війну проти України, або навіть вони є безпосередньо російськими військовими», — йдеться у повідомленні.

Підписанти нагадують, що кожного дня російські військові продовжують атакувати цивільну інфраструктуру України, зокрема спортивні споруди та вбивати українців, у тому числі — українських спортсменів. Мільйони громадян України, включно зі спортсменами та їхніми родинами, були змушені залишити свої домівки через російську окупацію. Багато спортсменів з України досі не можуть брати участь у спортивних змаганнях через напад росії на їхню країну.

Фото: Getty.

Перейти до вмісту