Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві зафіксували випадок сказу лисиці: на яких вулицях встановили карантинні обмеження

До Полтавської обласної державної лікарні ветеринарної медицини 10 березня надійшло повідомлення щодо контакту собаки з лисицею на приватній присадибній ділянці по вулиці Михайла Драгоманова у Полтаві.

Про це повідомили в Головному управлінні Держпродспоживслужби у Полтавській області.

Спеціалісти комунального підприємства “КАТП-1628” відловили дику тварина, але цього ж дня лисиця загинула.

Фахівці Полтавської обласної державної лікарні ветеринарної медицини створили комісію та виїхали на місце події для проведення епізоотичного обстеження та необхідних ветеринарно-санітарних заходів. Разом з тим, з метою виключення підозри захворювання тварини на сказ, комісією направлено патологічний матеріал (труп лисиці) до Регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Полтавській області для виключення даного захворювання.

У домогосподарстві, де відбувся контакт лисиці з домашньою собакою, проведено всі необхідні ветеринарно – санітарні заходи та вимушене щеплення всіх сприятливих тварин проти сказу. Відповідно звіту про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу Регіональної державної лабораторії Держпродсроживслужби в Полтавській області 13 березня 2023 року підтверджено захворювання лисиці на сказ.

Полтавською обласною державною лікарнею ветеринарної медицини та Полтавським районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області підготовлено необхідні матеріали та ініційовано засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Полтавській районній військовій адміністрації (далі – ДНПК при Полтавській РВА).

Рішенням ДНПК № 1 від 14 березня 2023 при Полтавській РВА встановлено карантинні обмеження та оголошено неблагополучною територію по:

– вул. Михайла Драгоманова, вул. Павла Тичини, пров. Куликова, вул. Франка,

– вул. Героїв Крут, вул. Гулака-Артемовського, пров. Високий,

– вул. Великорогізнянська м. Полтава Полтавської міської територіальної громади.

До загрозливої зони неблагополучного пункту віднесено території Подільського району, а саме: вул. Ромашкова, мікрорайон Левада, вул. Соборності, майдан Незалежності, вул. Шведська, пров. Ринковий, вул. Небесної Сотні, вул. Патріарха Мстислава, вул. Лугова м. Полтава Полтавської міської територіальної громади.

У неблагополучному пункті розпочали оздоровчі заходи. Державна служба ветеринарної медицини проводить щеплення проти сказу всіх тварин.

Система Orphus Поделиться на fb