Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві відкрили перший в області ґендерний центр

30 березня у Національному університеті “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка” відбулася презентація ґендерного центру. Подібний центр є першим на Полтавщині.

Раніше на засіданні Вченої ради затвердили Положення про перший у Полтавській області ґендерний центр. Він здійснюватиме свою діяльність відповідно до реалізації Державної стратегії забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на 2023 рік.

“Це не тільки освітній хаб, він потрібний для того, щоб можна було розвивати культуру серед наших громадян стосовно рівності чоловіків та жінок. На Полтавщині згідно з гендерним профілем у 2021 році відсоток жінок становив 53, 8%, але через війну він відчутно змінився. На жаль, до цього часу у нас є певні стереотипи до жінок, їх слід неодмінно виправляти”, – зазначив заступник начальника Полтавської обласної військової адміністрації Олексій Бруслик.

Центр надаватиме інформаційну, освітню та науково-практичну допомогу викладачам та здобувачам вищої освіти в університеті, а також представникам інших установ, підприємств, організацій щодо впровадження ґендерних підходів у діяльності.

“Повага до жінки — це частина української ідентичності. Це наше. Сьогодні наші жінки виконують надскладні завдання. У ЗСУ, на державній службі, у поліції, освіті надзвичайно багато жінок. Це справжня опора держави та загалом нашого суспільства. Я вітаю цю ініціативу, вважаю, що це стане певним поштовхом в освітньому просторі”, – зазначив перший заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко.

Партнерами проєкту є Українська асоціація представниць правоохоронних органів, територіальне управління Служби судової охорони у Полтавській області.

“Політехніка разом з партнерами розробила проєкт щодо гендерного забезпечення рівності в освітньому середовищі Полтавщини. Гендерний центр — це спільна ініціатива Служби судової охорони та Національного університету “Полтавська політехніка”. Сам проєкт має на меті створення освітнього простору без гендерних стереотипів та дискримінацій”, – зазначив ректор Національного університету “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка” Володимир Онищенко.

Фото: ОКІА “Новини Полтавщини”

 

 

Перейти до вмісту