Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтаві відкрилася виставка “Керамічні фантазії 2023”

15 березня у залі дитячої творчості імені Саші Путрі Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка  відбулася презентація експозиції «Керамічні фантазії – 2023».

Це доробок керамічних гуртків та студій міста, який демонструється публіці з періодичністю раз на два роки, і традиційно відбувається з 2004 року. Музейники готували цю експозицію на 2022 рік, але війна порушила плани, та не порушила бажання презентувати роботи вихованців-гуртківців.

Центральна частина експозиції представлена роботами з теми «Дивосвіт української народної іграшки». Фантастичні поробки  виконані в гуртку Обласного центру науково-технічної творчості під керівництвом Матвієнко Ірини та Ардашевої Ірини. Виставковою залою праворуч велично пливе Голубий Кит, з «групою підтримки». Цю композицію створено зразковим художнім колективом «Обереги» ОЦЕВУМ. Керівник – Пороцай Тетяна. Юні умільці – представники наймолодшої генерації керамістів міста.

Ліворуч демонструються роботи учнів Міського центру позашкільної освіти «Гончарний двір» (керівник – Богомолова Оксана). У своїй творчості юні майстри надихалися мотивами на яскравими фарбами Латинської Америки. Доробки гуртківців неодноразово експонувались у Києві, Опішному, інших містах України. Також на виставці демонструються роботи учнів під керівництвом Ярмаш Анжели.

2019 року у спеціалізованій мистецькій школі-інтернаті ім. Софії Русової відкрився гурток кераміки «Територія – Ї» (керівник Леонов В. В.). Вихованці інтернату захоплено навчаються у цього майстра проникати у глиб довколишніх речей і відтворювати їх у глині.

Привертає  увагу композиція «Рідне місто», де серед керамічних квітів проглядають історичні пам’ятники нашої Полтави. Створені вони у гуртку «Мистецтвознавство» при ЗОШ № 2 (керівник – Асташева-Бабенко Н. Є., ініціатор проведення виставок творів юних керамістів Полтави).

Багаті традиції має керамічний гурток Палацу дитячої та юнацької творчості. І хоча керівник Григоренко-Громова Вікторія – молодий спеціаліст, проте колективна робота «День» і «Ніч», виконана яскраво та технічно.

Різноплановий Освітній мистецький центр «АВС-клас», (керівник Сербіна Марина), представлено гуртком кераміки «Гончарик» (керівник – Панасенко Тетяна), в якому вихованці навчаються творчо мислити, творити на кращих художніх зразках.

Під час відкриття виставки гості побачили театральне дійство, у виконанні учнів Ардашевої Ірини. Ідея театру зі своїми ляльками виникла у них ще влітку. Сьогодні вони презентували казку, яку самі склали, самі виготовили ляльки та показали виставу.

Фото – Назар Майструк

Система Orphus Поделиться на fb