Ви тут:
Культура Суспільство 

У Полтаві анонсують зустріч з письменницею Людмилою Охріменко

16 березня об 11 годині у літературно-мистецькій вітальні Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара (вул. Олеся Гончара, 25-А) в межах проєкту «Українські акценти» відбудеться презентація книги “Оскар” відомої письменниці Людмили Охріменко.

У 2021 році роман «Оскар» названий найкращим романом на воєнну тематику членами журі міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова 2021», за що авторка отримала відповідну спеціальну відзнаку.

Завітайте на розмову про важливе і болюче, про правдиве і справжнє, про війну як вона є.

Література на воєнну тематику зараз особливо важлива, адже висвітлює сучасну українську реальність правдиво і «по-живому». Однією із успішних авторок, яка пише про російсько-українську війну, є Людмила Охріменко.

Письменниця має 6 виданих книжок, з 2014 року займається волонтерською діяльністю. На тепер віддає прибуток від книжок на допомогу родинам загиблих, а також на інші благодійні проєкти, пов`язані з допомогою фронту.

“До мене, як до волонтерки, часто звертаються військові. Так трапилося і цього разу, відкрила фейсбук і побачила під своїм старим постом коментар людини у однострої: «МЕНІ ДУЖЕ ПОТРІБНА ВАША ДОПОМОГА!».

Згодом з’ясувалося, що військовий звернувся до мене з проханням написати про нього книжку, про його долю, службу, полон. Я прочитала його розповідь, запропонувала пробну главу, і ми дійшли згоди, бо мене зацікавила його історія, а йому сподобався мій художній стиль і відчуття слова. Пропрацювали разом два місяці, а потім, майже наприкінці написання першої частини нашого спільного твору він зник. Ні повідомлень, ні телефонних дзвінків, ні відповідей на мої звернення… Що сталося з ним, не знаю. Другу частину роботи я написала сама. Звичайно, використовуючи ті його розповіді, які не увійшли у першу частину книжки. Чи вигадана вона? Чи про щось-таки обмовився мій знайомець?.. Чи зрозуміла я його прагнення до вищої справедливості? А може помилилася? Теж не знаю. Знаю лише, що герой мого твору – справжня людина, справжній чоловік, справжній українець, справжній син свого народу. Сподіваюся, що я виконала свою місію. Книжка написана і видана, і вона повинна стати вагомою складовою книжкового світу України”, – говорить авторка Людмила Охріменко. 

Модеруватиме зустріч у Полтаві Олена Колінько. 

Система Orphus Поделиться на fb