Ви тут:
Анонс Полтавщина Суспільство 

У музеї Панаса Мирного показуватимуть фільми, зняті на Полтавщині

4 березня о 12 годині Полтавський літературно-меморіальний музей Панаса Мирного запрошує відвідати презентацію проєкту “Кіно на садибі Панаса Мирного”.

За словами молодшого наукового співробітника музею полтавської екскурсоводки Наталії Скорик, мета зустрічей-кінопоказів – популяризація кіномистецької сторінки в історії Полтави та Полтавщини.

У рамках проєкту музейники обіцяють знайомити гостей із українськими фільмами з “полтавським слідом”: зняті на Полтавщині та за участю полтавських акторів, режисерів.

Перший фільм, який пропонується до перегляду, міцно пов’язаний із Полтавщиною.

Кіноопера “Наталка Полтавка” режисера Івана Кавалерідзе – екранізація опери Миколи Лисенка, створеної за однойменною п’єсою Івана Котляревського. Головні ролі у фільмі грають полтавка за народженням Катерина Осмяловська та Степан Шкурат, який народився у Кобеляках.

А яка цікава історія створення фільму, точніше, фільмів. А їх таки було два. Фільм викликав фурор у американських містах. Полтавка Катерина Осмяловська стала обличчям України. Як і чому фільм опинився на американському континенті – окрема історія.

“Асоціація гідів Закарпаття оголосила Рік кіно у своєму регіоні. Прекрасна ініціатива! Ми не маємо середньовічних замків і гірських краєвидів, але ж ми маємо чернечо-ярські пагорби, краєвиди Псла і ще купу всього, про що говорити не переговорити. Тим більше кінематографічний слід уже є на кількох авторських маршрутах Полтавщиною (проєкт “У пошуках забутих скарбів”). Доки ті пагорби провіває вітрами, запрошуємо дивитися кіно із “полтавським слідом” у Музеї Панаса Мирного”, – написала у себе на фб ініціаторка проєкту, науковий співробітник музею Панаса Мирного, екскурсовод Наталія Скорик.

Гостей чекають у суботу, 4 березня о 12-й годині у затишній атмосфері музею Панаса Мирного.

Вартість вхідного квитка – 30 грн. Уточнити деталі можна за телефоном: 0503056049.

 

 

Марія Бойко

Система Orphus Поделиться на fb