Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

У другій лікарні Полтави вперше провели операцію на паращитоподібних залозах

У 2-й міській лікарні Полтави вперше виконали операцію на паращитоподібних залозах. Це стало можливим завдяки майстер-класу провів хірург Кирило Ажгібєсов з Харкова.

Про це повідомили на офіційній сторінці лікарні у Facebook.

Оперативне втручання під керівництвом Кирила Ажгібєсова виконували медичний директор КП «2-а МКЛ ПМР» Віталій Микитченко та завідувач кафедри хірургії №4 з малоінвазивною хірургією ПДМУ Микола Кравців.

“Слабкість, постійна втомлюваність, утруднене ковтання, дискомфорт в ділянці шиї – з такими симптомами до нашої лікарні звернулася 48 річна пацієнтка. В процесі ретельного дообстеження їй був встановлений діагноз багатовузловий зоб, еутиреоз, аденома паращитоподібної залози зліва”, – йдеться у повідомленні.

Операція тривала близько години – така відносно невелика тривалість пов’язана з використанням сучасних методів енергетичного гемостазу – апарату «Патон» та «Ethicon «Harmonic». Раніше подібні втручання продовжувалися по кілька годин.

“Оперативні втручання на паращитоподібній залозі – важливе досягнення. Це стало можливим завдяки тому, що лікарня має найсучасніше обладнання. Таким чином, ми можемо освоювати усі досягнення хірургії та рятувати життя”, – зазначив директор КП “2-а МКЛ ПМР”, професор Максим Дудченко.

 

Фото: Facebook

 

 

Система Orphus Поделиться на fb