Ви тут:
Освіта Суспільство 

Сім освітніх закладів Полтавщини долучились до проєкту “Скажи Досить! Діти”

Навчальні заклади Полтавщини запрошують до участі у проєкті з впровадження системних політик запобігання домашньому насильству для школярів 5-9 класів “Скажи Досить! Діти”.

Джерело: Департамент освіти і науки Полтавської ОДА

Метою проєкту є втілення активностей щодо змін соціальних норм у сфері запобігання домашньому і гендерно зумовленому насильству в закладах освіти через залучення школярів і педагогічних працівників у відповідності до Стратегії впровадження гендерної рівності в закладах освіти.

У межахпроєкту «Скажи ДОСИТЬ! Діти» розробляється навчальний освітній чат-бот, який не лише забезпечуєінформацією для школярів і школярок, як розрізнити форми насильства та запобігти цьому, а й дасть можливість пройти тестування та виграти призові: бездротові навушники та пілставку для мобільного телефону. Таких подарунків передбачено 200 одиниць, тому ймовірністьвиграти їх висока.

Також серед активностей передбачені Zoom-зустрічі зі школярами для презентації проєкту, чат-боту та короткої лекції з практикумом із питань запобігання домашньому тагендерно зумовленому насильству. За два дні відкритої реєстрації на Zoom організатори вже зібрали понад 300 бенефеціарів, що свідчить про потрібність, важливість та актуальність порушеної проблеми в закладах освіти.

Головним партнером реалізації проєкту «Скажи ДОСИТЬ! Діти» в Полтавській області є Департамент освіти та науки Полтавської обласної державної адміністрації.

«Проблема просвітницької роботи з протидії домашньому насильству та гендерно зумовленому насильству є на сьогодні ще більш актуальною, зважаючи на ситуацію підвищення емоційного напруження в умовах війни.Дорослі та діти не можуть впоратися з внутрішніми переживаннями, що викликає зовнішню агресію та непорозуміння, як між дорослими, так і між батьками та дітьми.Крім того в українському суспільстві є високий рівень толерування до насильства в сім’ї. Таким чином діти успадковують хибну модель поведінки та не вміють протистояти насильству.Така просвітницька робота сприятиме формуванню навичок запобігання насиллю, проінформованості про те, куди звертатися по допомогу,та сприятиме формуваннюсуспільствомнетерпимостідо проявів насильства», — зазначив директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Євген Кончаковський.

За словами голови громадської організації «Інша Жінка» Юлії Цибульської, проєкт буде мати системний характер.

«Усі напрацьовані матеріали будуть передані вмісцеві департаменти освіти для можливості використання в подальшому для самостійної роботи з боку керівників(-ць)і вчителів(-ьок) шкіл області. Ми передаємо права на: використання освітнього чат-боту, методичні рекомендації до проведення Zoom-занять, роздруківки щодо проєкту для того, аби цим вивіреним шляхом міг пройти кожний(-а) класний(-а) керівник(-ця) чи психолог(-иня) школи, які є небайдужими до власних обов’язків та готові використати вже розроблені матеріали для організації корисного та цікавого заняття для дітей. Ми дійсно добре попрацювали: створили власний контент з ілюстраціями ситуацій домашнього насильства, які були б близькі до життя школярів, заохотили призами братиучасть у тестуванні, передбачили цікаві практичні вправи під час Zoom-зустрічей – і вже маємо перші позитивні фідбеки, як з боку школярів, так з боку вчителів, для яких ми проводимо онлайн-заходи з метою відповісти на всі поточні запитання, які виникають у них в ході презентації та роботи за проєктом», —розповіла Юлія Цибульська.

До участі у проєкті вже долучилися сім освітніх закладів:

– Градижська гімназія, 6-7 класи, 96 дітей
– Котелевська гімназія № 1, 5-ті класи, 90 дітей
– Рокитненська гімназія, 6,7,8,9 класи, 65 дітей
– Котелевська гімназія № 1, 6-ті класи, 90 дітей
– Лохвицька гімназія № 1, Лохвицька ЗОШ № 3, 5-ті класи, 80 дітей
– Броварківська загальноосвітня школа Градижської селищної ради , 6-9 класи, 50 дітей.

 

 

Фото: Освіта Нова, ілюстративне

Перейти до вмісту