Ви тут:
Суспільство Україна 

СБУ затримала колишнього співробітника Служби, який закликав українських захисників до дезертирства

Співробітники внутрішньої безпеки СБУ затримали колишнього співробітника одного із структурних підрозділів спецслужби, який проводив підривну діяльність на користь країни-агресора.

Про це повідомляє Служба безпеки України.

“Співробітники внутрішньої безпеки СБУ затримали колишнього співробітника одного із структурних підрозділів спецслужби, який проводив підривну діяльність на користь країни-агресора.
Напередодні повномасштабного вторгнення він звільнився зі служби та виїхав до однієї з країн Євросоюзу. Звідти він телефонував колишнім колегам і закликав їх дезертирувати з Києва, обіцяючи, що в такому разі з ними “все буде добре”. А у випадку відмови – погрожував «злити» їхні персональні дані представникам російських спецслужб”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, зловмисник намагався передати ворогу відомості про хід мобілізаційних заходів та місця дислокації окремих підрозділів Сил оборони.

Для цього намагався випитати цю інформацію у співробітників СБУ.

У березні 2023 року він перетнув державний кордон України, де його одразу затримали.

На підставі зібраних доказів слідчі Головного слідчого управління СБУ повідомили йому про підозру за кількома статтями Кримінального кодексу України:

▪️ ​ч. 1.ст. 14, ч. 1 ст. 111 (державна зрада),
▪️ ч. 2. ст. 15, ч. 4 ст. 27, ч. 4 ст. 408 (дезертирство).

 

Фото: СБУ

Система Orphus Поделиться на fb