Ви тут:
Суспільство Україна 

СБУ заблокувала 14 нових схем для нелегального виїзду за кордон

Служба безпеки України ліквідувала 14 схем ухилення українських громадян від мобілізації в умовах війни. 34-м організаторам незаконної діяльності оголошено підозру.

Про це повідомили у Службі безпеки України.

“Вони пропонували військовозобов’язаним виїхати за кордон на підставі фіктивних документів або в обхід контрольно-пропускних пунктів. Ціна “таких” послуг становила від 2 до 13,5 тис. дол. Сума залежала від регіону “клієнта” і терміновості втечі”, – йдеться у повідомленні.

У Запоріжжі співробітники внутрішньої безпеки СБУ викрили злочинне угрупування, яке спеціалізувалось на незаконному оформленні групи інвалідності для чоловіків призовного віку. Серед підозрюваних – лікар Запорізької приватної клініки і троє його спільників.

На Вінниччині викрито 5-х жителів, які підробляли довідки військово-лікарської комісії, тимчасові посвідчення військовозобов’язаних та інші документи. Для цього використовували підроблені печатки і штампи різних держустанов та приватних організацій.

У Дніпрі затримано 3-х жителів міста, які допомагали ухилянтам отримати фальшиві медичні довідки щодо непридатності до військової служби.

У Кіровоградській області нейтралізували злочинну діяльність представників одного з місцевих благодійних фондів. Вони пропонували військовозобов’язаним виїхати в ЄС «під маскою» водіїв гуманітарних перевезень. Для цього зловмисники вносили недостовірні відомості до електронної системи «Шлях».

Десять фактів переправлення ухилянтів за кордон викрили співробітники військової контррозвідки СБУ. Ці схеми діяли у Волинській, Закарпатській, Одеській та Чернівецькій областях.

Наразі фігурантам повідомили про підозру за ст. 332 Кримінального кодексу України. Тривають розслідування для притягнення винних до відповідальності.

Фото: СБУ

Система Orphus Поделиться на fb
Перейти до вмісту