Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Розслідуванням злочинів у сфері публічних фінансів: економічних, фінансових та податкових, займається Бюро економічної безпеки

Під час дії правового режиму воєнного стану економічна безпека держави потребує особливої уваги. Не секрет, що останні роки відбувається поступове реформування у сфері економіки та фінансів. Насамперед, йдеться про комплексну податкову реформу, яка сприяє економічному зростанню, формуванню нової податкової культури, і як результат – інвестиційно привабливої країни. Варто зазначити, що створення єдиного органу, який забезпечить економічну безпеку держави, є не тільки однією зі складових згаданої реформи, а й частиною міжнародних зобов’язань України – вимогою Меморандуму з Міжнародним валютним фондом та Європейського союзу.

Наразі розслідуванням злочинів у сфері публічних фінансів, а саме: економічних, фінансових та податкових, займається Бюро економічної безпеки України (далі – БЕБ України). Це центральний орган виконавчої влади, діяльність якого координується Кабінетом Міністрів України. Раніше схожі правоохоронні функції виконували податкова міліція, економічні підрозділи Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ. Тепер завдання, які протидіють правопорушенням, що посягають на функціонування економіки держави покладаються саме на БЕБ України та його територіальні управління.

Яка відмінність між БЕБ та податковою міліцією?

Особливість роботи новоствореного органу полягає у тому, що детективи виявляють системні злочини, опрацьовуючи аналітичну інформацію з баз даних БЕБ, державних органів, органів місцевого самоврядування. Насамперед, БЕБ України – аналітичний орган, який виконує превентивну, правоохоронну функцію. Тобто основним завданням Бюро економічної безпеки є попередження кримінальних проявів, зокрема шляхом усунення певних недоліків у законодавстві.

Юрисдикція БЕБ розповсюджується на всю територію України? Як щодо Полтавської області?

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2021 року №1135 «Про утворення територіальних органів Бюро економічної безпеки», у місті Полтава з січня 2023 року розпочало свою діяльність Територіальне управління БЕБ – сьоме в Україні.

Як зазначає Олег Пахніц, керівник Територіального управління БЕБ у Полтавській області, робота особового складу будується за чіткими критеріями, визначеними Законом України «Про Бюро економічної безпеки України» та відповідними організаційно-розпорядчими документами, з урахуванням регіональної специфіки.

На сьогодні детективи територіального управління розпочали низку досудових розслідувань кримінальних правопорушень, зокрема щодо умисного ухилення від сплати податків, що в результаті призводить до ненадходження коштів у бюджет України.

Позитивним є те, що менше ніж за місяць, Територіальне управління БЕБ у Полтавській області забезпечило відшкодування завданих державі збитків у розмірі понад 3,5 млн грн..

«Так, сума незначна, однак, це лише початок нашої роботи. – Говорить Олег Пахніц. – Загалом, якщо враховувати показники всього органу, то з початку року, по кримінальним провадженням, БЕБ забезпечило відшкодування завданих державі збитків у розмірі близько 700 млн грн. Попереду в нас багато роботи. Важливо посилити економіку країни, оскільки відбудовувати доведеться чимало міст та сіл. Тому рухаємося у цьому напрямку».

Детальніше про діяльність Бюро економічної безпеки України та його територіальних органів можна дізнатися з офіційного вебсайту БЕБ України, телеграм-каналу, сторінок у Фейсбук.

За матеріалами, наданими Територіальним управлінням БЕБ  у Полтавській області

Перейти до вмісту