Ви тут:
Суспільство 

Разом маємо розірвати коло безкарності щодо сексуального насильства, – Ольга Стефанішина

Україна готова працювати разом із міжнародними партнерами, щоб розірвати коло безкарності щодо злочинів сексуального насильства.

Про це наголосила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина у своєму зверненні до учасників публічного заходу щодо досвіду України та ООН у реагуванні та запобіганні сексуальному насильству на полях 67-ї сесії Комісії ООН зі становища жінок, інформує “Урядовий портал”.

Віце-прем’єр-міністр, зокрема, закцентувала на необхідності накладення санкцій щодо осіб, відповідальних за злочини сексуального насильства в Україні.

«Наша спільна відповідь має бути сильною, твердою та безапеляційною. Немає жодного виправдання кривдникам, які завдають масових страждань тим, хто настільки беззахисний», – підкреслила Ольга Стефанішина.

Ольга Стефанішина зазначила, що сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом – воєнний злочин, про який рідко повідомляють. Наразі українськими правоохоронцями задокументовано близько 170 випадків сексуального насильства, що відображає лише ті кейси, коли врятовані були готові свідчити.

«Насправді таких злочинів набагато більше, що також підтверджують наші міжнародні партнери. Постраждалі переважно соромляться, бояться повідомляти про ці злочини», – сказала урядовиця.

Ольга Стефанішина наголосила, що насамперед держава працює над тим, щоб ті, хто вижив, відчували підтримку й готовність країни допомогти їм повернутись до нормального життя.

Система Orphus Поделиться на fb