Ви тут:
Суспільство 

Прокурор Гааги заявив, що ордер МКС на арешт Путіна діятиме до кінця його життя

Виданий Міжнародним кримінальним судом ордер на арешт президента РФ Володимира Путіна діятиме до кінця його життя й ускладнюватиме для нього міжнародні поїздки

Джерело: ЕспресоTV.

Про це ВВС сказав Джеффрі Найс, який очолював обвинувачення у справі  колишнього президента Сербії Слободана Мілошевича, якого судили за військові злочини в Хорватії, Боснії та Косово в 1990-х роках.

“Він (Путін, – ред.) залишатиметься ймовірним злочинцем, доки він не постане перед судом або не буде переданий до суду та виправданий”, – сказав він.

Водночас Найс уважає суд над Путіним малоймовірним, бо МКС не має повноважень заарештовувати підозрюваних без співпраці з урядом країни. Росія не є членом МКС, тобто суд, розташований у Гаазі, не має там повноважень.

“Це (суд над Путіним, – ред.) здається вкрай малоймовірним, тому він залишатиметься ймовірним злочинцем до кінця свого життя”, – сказав Найс.

Водночас він зазначив, що ордер на арешт може вплинути на можливості Путіна подорожувати за кордон. Тепер його можуть заарештувати на території будь-якої з 123 держав-членів суду.
Система Orphus Поделиться на fb