Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Полтавський бізнес долучився до зустрічі з владою, щоб обговорити питання податкової та фінансової системи

Подія відбулася у понеділок, 27 лютого, за участі представників Мінекономіки, Верховної Ради та Державної податкової служби. Організаторами зустрічі стала Полтавська асоціація бізнесу.

Мета зустрічі – вибудувати конструктивну взаємодію для підтримки підприємців Полтавського регіону та створення ефективної екосистеми бізнесу. Для цього Полтавська асоціація бізнесу створює простір для прямої комунікації підприємців з владою.

«Питання діалогу бізнесу й влади – надскладне. Ми відчули під час підготовки, що багато підприємців ставиться з недовірою до комунікації з владою. Це об’єктивно виправдано, враховуючи попередній досвід. Але в ситуації воєнного часу потреба взаємодії особливо гостра. І ми робимо свій внесок, щоб військова перемога прийшла в Україну разом із економічною», — Ірина Бессарабова, керівниця Полтавської асоціації бізнесу та організаторка події.

Під час події обговорили ряд питань, зокрема:

– зміни в алгоритмі автоматичного блокування податкових накладних;

– можливості для модернізації системи моніторингу реєстрації податкових накладних в частині надання підтверджуючих документів;

– причини затримки відшкодування ПДВ;

– запровадження податків на виведений капітал як один з режимів ДіяСіті (що вже використовується для IT-компаній);

– застосування форс-мажору, що може припинити нарахування пені та інші.

Також були питання, що стосувалися вузької спеціалізації окремих підприємств, як:

– встановлення індикативних цін на технічну та харчову сіль при визначенні митної вартості;

– інструменти для роботи з морським фрахтом для агроекспортерів;

– трансфертне ціноутворення: новий порядок визначення діапазонів цін;

– зміни щодо пільг для агропромислового комплексу, зокрема скасування 7% ПДВ тощо.

Переважна більшість питань стосувалися податкової та фінансової системи.

На кожне з питань був коментар від запрошених спікерів.

Зокрема, щодо ефективності впровадження таких механізмів, як технопарки та інвест-няні для залучення інвесторів:

«Уряд ухвалив стратегію розвитку індустріальних парків до 2030 року. Цей інструмент показав себе ефективно у Європі та Азії. Напрямки подальшого розвитку інвестиційного клімату — це антикорупційна сфера, державна дерегуляція, інфраструктура та військові ризики», — Данило Гетманцев, народний депутат України, голова комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики.

Модерацію розмови здійснював Дмитро Михайленко — Президент Асоціації податкових консультантів, керівник податкового комітету Торгово-промислової палати України. Додаткові коментарі та роз’яснення додавав Віталій Смердов, Член Громадської Ради при Державній податковій службі, директор Палати податкових консультантів.

У процесі розмови зійшлися на потребі залучення представників НБУ до врегулювання деяких питань. Зокрема в тих, що стосуються нарахування пені щодо валютних зобов’язань по зовнішньо-економічній діяльності, коли контрагент не виплачує повну вартість:

«Тут необхідне врегулювання ситуації з боку НБУ. Слід звертатися до суду. Якщо є можливість, бажано передбачити в договорі підсудність українського суду. Якщо контрагент заперечує, то передбачити комерційний арбітраж. Бо якщо платник не встигає повернути валютну виручку у строк, встановлений НБУ, тоді є інші моделі: або продовження строку повернення валютної виручки (що не застосовується до зернових операцій), або доведення форс-мажорних обставин, або звернення до суду за зупиненням нарахування ЗЕД-пені», — Тарас Качка, Заступник Міністра економіки України, Торговий представник України.

Сформовані запити від підприємців взяв у роботу Олексій Устенко, який є Головою Підкомітету з питань рентних платежів, екологічного податку та оподаткування АПК комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, народним депутатом України та головою Полтавської Обласної організації політичної партії «Слуга народу».

Учорашню зустріч він прокоментував: «Діалог бізнесу та влади є особливо важливим під час воєнного стану, адже розбудова економічного фронту є вкрай необхідною для підтримки держави в нелегкий час на шляху до спільної перемоги. А стимулювання створення додаткових робочих місць є неодмінною складовою для підтримки внутрішньо-переміщених осіб, за чисельністю яких Полтавщина є неодмінним лідером України. Тому з боку влади буде зроблено всі необхідні кроки, аби почути бізнес та підтримати на шляху до відновлення».

Узагальнений коментар від представників Державної податкової служби України щодо плану-графіка податкових перевірок на 2023 рік: «План-графік буде переглянутий у березні. В електронному кабінеті платника податків платник має змогу бачити ризики, відповідно до яких він включений до плану-графіка. У березні-квітні буде презентований профіль платника податків. Завдяки ньому платники податків будуть знати, до якої категорії платників вони належать. Профіль платника податків буде основою для складення плану-графіка податкових перевірок».

Загалом до зустрічі долучилися такі фахівці від ДПС України: Марина Баряхтар (директорка Департаменту управління ризиками), Володимир Варгіч (начальник управління трансфертного ціноутворення Департаменту податкового аудиту), Олексій Задорожний (начальник управління вдосконалення методології податку на прибуток підприємств Департаменту методологічної та нормотворчої роботи), Сергій Тимошенко (начальник відділу спеціальних режимів оподаткування ПДВ департаменту оподаткування юридичних осіб), Владислав Воїнов (начальник відділу з питань одноразового добровільного декларування активів фізичних осіб Департаменту податкового адміністрування).

Щодо питань відновлення інфраструктури, зруйнованої під час війни, а також підтримки і спрощення ведення бізнесу в Україні до зустрічі запросили долучитися Олену Шуляк, Народну депутатку України, Голову політичної партії «Слуга народу».

Повний запис зустрічі ви зможете переглянути незабаром на сторінках Полтавської асоціації бізнесу в соцмережах.

Facebook-сторінка https://www.facebook.com/asbiznesu.poltava

YouTube-канал https://www.youtube.com/@pab_unity

Полтавська асоціація бізнесу готова надалі бути комунікатором з владою, щоб підтримувати бізнес та створювати можливості для діалогу.

Система Orphus Поделиться на fb