Ви тут:
Суспільство Україна 

План, ухвалений на початку війни, все ще не виконаний – Резніков про мобілізацію в Україні

Міністр оборони Олексій Рєзніков повідомив, що мобілізаційний план, оголошений на початку воєнного стану в Україні, ще навіть не завершено, проте ситуація повністю контролюється Генеральним штабом.

Про це він розповів в інтерв’ю пише “Прямий“.

“Ми рухаємося в цьому плані. У нас не так, як у Росії — давайте другу, третю і четверту хвилі. Все йде під контролем Генерального штабу, який чекає потребу в людях”, — заявив міністр.

Зазначається, що в Генштабі точно знають потрібну кількість водіїв, стрільців, операторів, артилеристів, танкістів та снайперів. Генштаб ставить завдання українським військкоматам – план та категорії фахівців.

За його словами, у процесі мобілізації Міноборони веде контроль і бажає перетворити “паперову суміш на цифровий продукт”.

“У нас є цей продукт, він розроблений. Ми просто не встигли до кінця ввести. Це буде один із викликів Віталія Дейнеги (український волонтер, ексглава благодійного фонду “Повернись живим”, який став заступником міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації 21 лютого)”, — заявив він.

Резніков наголосив на проблемі питання лідерства в армії, які актуальні й в інших країнах.

“Саме сержанти — це кістяк армії. Ми майже 30 років жили в парадигмі, що на нас ніхто не нападе, для багатьох вишів військова кафедра була формальністю. Армія — це зріз суспільства, там є лідери та підлеглі”, — резюмував Резніков.

Міністр упевнений, що після перемоги над російськими окупантами потрібно змінювати культурну та правову парадигму військової підготовки, оскільки Росія “нікуди не подінеться і не полетить у космос”.

“Все одно вони залишаться нашими сусідами, які мріятимуть про реванш. Єдиний успіх неможливості повторення такого вторгнення — потужна армія, сектор сил безпеки та оборони та зрозуміла концепція резервістської армії. Так живе Швейцарія. Культура військової професії має стати трендом”, — підсумував глава Міноборони.

Система Orphus Поделиться на fb