Ви тут:
Суспільство 

Педан, Клопотенко, Байдак та інші відомі українці розповідали київським школярам про свої професії

У Києві пройшла профорієнтаційна конференція “ПрофесіїCheck”, на якій розвінчували стереотипи про ті чи інші професії, говорили про кар’єрне зростання та закликали до усвідомленого вибору фаху

Якби не рішучість, старання та доля випадку, то сьогодні про Олександра Педана як телеведучого, Євгена Клопотенка як шеф-кухаря, а Василя Байдака як коміка ніхто б не знав. Бо навчалися вони зовсім не на тих спеціальностях, які зробили їх успішними та відомими.

“Батьки – юристи, тому мій вибір був очевидним, – чесно зізнається гуморист, учасник “Ліги сміху” Василь Байдак. – Хоча в мріях я бачив своє майбутнє як «щось таке, щоб в кіно потім бути». Але в 16 мені важко було морозиво обрати: полуничне чи пломбір з горішками. Тому я сів у човен, яким керували батьки”.

Схожа ситуація і в Олександра Педана. Мама телеведучого наполягла, щоби син вступив на “серйозну”, на її думку, спеціальність економіста. Бо театральний у Києві, про який мріяв тоді ще нікому не відомий Олександр Педан, здався їй не надто вдалим вибором.

“Чи вважаю я свій вступ у хмельницький університет помилкою? Так. Чи шкодую я? Однозначно ні, – зізнається Олександр Педан. – Бо саме під час навчання у виші я почав грати в КВК, який згодом привів мене в “Comedy Club Україна” та у “Підйом” на “Новий канал”. Але моя історія – це радше виняток, тому що більшість економістів не стають телеведучими. Тому разом із комунікаційним агентством pedan|buro, співзасновником якого я є, ми організували профорієнтаційні конференції “ПрофесіїCheck”, мета яких – познайомити молодь з найрізноманітнішими професіями, розвінчати наявні стереотипи про “серйозного” економіста та “несерйозного” актора, розповісти про кар’єрні перспективи, які однозначно є в Україні. І все це з реальними історіями від наших спікерів”.

Профорієнтаційна конференція у Києві пройшла за участі шеф-кухаря, ресторатора та громадського активіста Євгена Клопотенка, коміка та учасника “Ліги сміху” Василя Байдака, лікарки-кардіологині Олександри Телегузової, маркетинг-директорки “MEGOGO” Валерії Толочиної, віцепрезидента з інжинірингу в компанії “Uklon” Дмитра Лавріненка.

У форматі відеозвернень до молоді звернулися також телеведучий і волонтер Сергій Притула, тенісистка Еліна Світоліна, співак Володимир Дантес, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров та Перша Леді України Олена Зеленська.

Спікери поділилися своїми історіями й чесно зізналися, що не всім вдалося знайти справу життя з першої спроби. Відчувати невпевненість, помилятися, змінювати плани – цілком нормально в будь-якому віці, тим паче в шістнадцять.

“Коли після школи треба було вибрати професію, я ще не знав, ким хочу бути, – ділиться своєю історією шеф-кухар і ресторатор Євген Клопотенко. – Я ходив разом із другом на підготовчі курси в КПІ (Київський Політехнічний Інститут – Ред.), збирався вступати на факультет інформатики та обчислювальної техніки. Але коли не пройшов, порадився з батьками й вирішив вступати на міжнародну економіку. Не можу сказати, що це був свідомий вибір, – просто всі так робили. У мене тоді не було ні сили волі й духу, ні розуміння свого шляху, щоб усе це побороти, тому просто погодився на спеціальність, яка нічим особливо не приваблювала. Я довго не міг влаштуватися на роботу зі своїм “престижним” дипломом. Тому, не довго думаючи, я пішов працювати офіціантом. Там я зрозумів, що це моє, за день вивчив меню, за пів року став адміністратором. Тож на своєму виступі я радив молодим людям з’ясувати, що подобається саме їм, що дійсно запалює, і робити це з шаленою вірою в успіх”.

Перейти до вмісту