Ви тут:
Суспільство Україна 

“Ноосфера” доправила до “Вернадського” зимівніків 28-ї Української антарктичної експедиції

Дослідницький криголам “Ноосфера” з командою 28-ї Української антарктичної експедиції на борту прибув до станції “Академік Вернадський” Про це доповів капітан судна Олександр Гришко сьогодні, 27 березня 2023 року.

Джерело: Національний антарктичний науковий центр

Шлях з чилійського порту Пунта-Аренас до станції тривав 5 діб. Криголам йшов через найбурхливішу в світі протоку Дрейка, але цього разу вона була прихильною до екіпажу та пасажирів “Ноосфери”.

Найближчими днями триватимуть дві важливі місії:

– розвантаження судна, адже на ньому приїхав величезний запас їжі, різноманітних речей та пального на цілий рік. Оскільки рельєф дна не дозволяє криголаму пришвартуватися біля нашого острова, то всі вантажі перевозитимуть на невеликих човнах;

– перезмінка річних експедицій. Вчені та фахівці з 27-ї УАЕ, які рік працювали на “Вернадському”, передаватимуть справи колегам з 28-ї УАЕ.

Після цього відбудеться традиційна передача станції між експедиціями, і зимівники та зимівниці 27-ї вирушать додому, а учасники 28-ї залишаться працювати на рік.

Серед їхніх основних завдань буде проведення вимірювань та досліджень за трьома напрямами: геофізика, метеорологія та біологія, а також підтримка життєдіяльності станції.

Нагадуємо, що нині український криголам вже другий сезон працює в Антарктиді. Наприкінці грудня 2022-го він вирушив з ПАР до острова Кінг-Джордж, куди доправив експедицію та вантажі для польської антарктичної станції “Арцтовський”. Звідти судно прибуло до “Вернадського”, доставивши учасників технічної сезонної експедиції, які наразі завершують нагальні справи з модернізації станції. Відтак “Ноосфера” дісталася Чилі та чекала на команду 28-ї УАЕ, разом з якою успішно повернулося до Антарктики.

Фото: Олександр Гришко, Сергій Салло

Перейти до вмісту