Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Необхідно оновити мережу автобусних маршрутів на Полтавщині, – Дмитро Лунін

У Полтавській області сформована мережа автобусних маршрутів, яка постійно оновлюється в залежності від соціальних потреб населення. До 2026 року планують оптимізувати 122 внутрішньообласних автобусних маршрутів.

Про це повідомила 27 березня на апаратній нараді начальниця Управління інфраструктури Полтавської ОВА Світлана Лоскот.

“На сьогодні відповідно до укладених договорів 130 перевізників усіх форм власності виконують рейси на 560 внутрішньо обласних автобусних маршрутах. Функціонують 14 автостанцій. Аналіз, який ми проводили, засвідчив, що на 1 березня оптимізації підлягають 118 маршрутів. До 2026 року плануємо оптимізувати ще 122 маршрути за рахунок переходу до відповідних територіальних громад”, – зазначила Світлана Лоскот.

Близько 25% населення області мають право на пільговий проїзд. Цього року, за інформацією начальниці Управління, 18 тергромад не передбачили кошти на відшкодування витрат на за перевезення пільгових категорій громадян.

Наразі Управління інфраструктури формує реєстри приміських та міжміських внутрішньообласних автобусних маршрутів.

“Коломацька та Комишнянська громади придбали 2 та 3 автобуси відповідно, якими забезпечують перевезення мешканців громад. Тергромади поступово почали долучатися до процесу організації пасажирських перевезень на приміських маршрутах що не виходять за межі громади. Відтак, у Лубенській громаді провели конкурс та визначили переможців на 16 маршрутах. На сьогодні розпочали роботу щодо проведення конкурсу з перевезення пасажирів на маршрутах, які не виходять за межі території області”, – розповіла Світлана Лоскот.

Щоденно на маршрутах працюють понад 500 транспортних засобів. Середній вік транспорту — 14 років. Начальниця Управління інфраструктури наголосила, що актуальним залишається питання оновлення рухомого складу пасажирських перевезень, а саме:

– нарощення великої кількості автобусів великої та середньої місткості;

– обладнання для перевезення осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп;

– розвитку комунального пасажирського транспорту.

Крім того, на сьогодні в області gps-трекери встановили 19 перевізників на 44 міських та приміських автобусних маршрутах.

“Впровадження нової системи забезпечить постійний контроль в режимі реального часу за рухом пасажирського транспорту та поліпшить якість пасажирських перевезень в області”, – додала вона.

Начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін дав доручення оновити або розробити нову мережу внутрішньообласних маршрутів.

“Необхідно розробити нову мережу або оновити її. Зокрема, врахувати зміни адміністративно-територіального устрою та фактори зміни економічної ситуації в регіоні, соціальні. Також потрібно провести конкурси. Розробити цифрову аналітичну систему, яка буде контролювати автобуси, які мають бути відповідно договорів на маршрутах та які їздять”, – зазначив начальник ОВА.

Система Orphus Поделиться на fb