Ви тут:
Культура Суспільство 

Назвали лауреатів Міжнародної німецько-української премії імені Олеся Гончара

Традиційно 26 років поспіль прийнято вшановувати талановитих письменників Міжнародної німецько-української премії імені Олеся Гончара. Премію заснували у 1996 році німецькі меценати Тетяна Куштевська, Дітер Карренберг разом із Національною спілкою письменників  України.

Про це повідомили у Національній спілці письменників України.

Премія присуджується за номінаціями: “Роман”, “Мала проза” (цикл оповідань, новел), “Поезія”, “Публіцистика”, “Літературознавча праця, присвячена творчості Олеся Гончара”. На конкурс приймаються друковані та не опрелюднені твори українськомовних авторів віком до 30 років, які мешкають в Україні та за кордоном.

Журі, до якого входять відомі письменники, науковці й відомі діячі, а саме: Тетяна Куштевська, Наталія Бйорнер, Валентина Гончар, Леся Гончар, Олескандр Балабко, на чолі з Дмитром Чистяком, ретельно розглянуло всі надіслані рукописи та прийняло одностайне рішення з відзначення на їх думку, найталановитіших.

У номінації “Велика проза” перемогу здобула збірка повістей “У дзеркальній сповідальні” Тараса Голоти (м. Київ)

У номінації “Мала проза” відзначено збірку новел Богдана Гасюка “Поки сонце росте” (м. Івано-Франківськ)

У номінації “Поезія” нагороду виборола збірка поезій “Передмовчання” Станіслава Новицького (м. Кропивницький).

У номінації “Публіцистика” премію присуджено за добірку есеїв “Альбом, у якому – ти” Любомира Лесоніна (м. Львів)

У номінації “Літературознавча праця, присвячена творчості Олеся Гончара” відзначено розвідку “Якась вища сила зберігає мене…” Захара Зіненка (смт. Козельщина, Полтавська обл.).

3 квітня о 15:00 планують вручити нагороди на літературно-мистецькому вечорі до 105-річчя з дня народження Олеся Гончара у Національному музеї літератури України.

Фото: НСПУ

Система Orphus Поделиться на fb
Перейти до вмісту