Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Науковці створили гнучкий 3D-принтер, який відновлює пошкоджені тканини всередині людського тіла

Дослідники з Університету Нового Південного Уельсу в Сіднеї розробили гнучкий 3D-біопринтер, який може наносити органічний матеріал на тканини людського тіла зсередини.

Джерело: ITC.ua.

На відміну від інших підходів до біодруку — ця система мінімально інвазивна й у майбутньому допоможе уникнути великих операцій або видалення органів.

Принтер F3DB розроблений у вигляді роботизованої руки, поєднаної катетером з гнучкою друкувальною голівкою. Механізм має діаметр, подібний до діаметра ендоскопа (приблизно 11-13 міліметрів) — досить малий для введення через рот або задній прохід.

Крім того, пристрій може розприскувати струмені води на цільову ділянку, а сопло друкувальної голівки виконувати роль електричного скальпеля. Команда сподівається, що цей багатофункціональний підхід у майбутньому стане універсальним інструментом (розріз, очищення та друк) для мінімально інвазивних операцій.

Роботизована рука працює за допомогою гідравлічної системи, що складається з трьох сильфонних приводів з м’якої тканини. Вони своєю чергою запускаються спеціальними шприцами з приводом від двигуна постійного струму, які перекачують воду.

Гнучка друкувальна головка дозволяє друкувальному соплу рухатися в трьох напрямках, як у звичайного настільного 3D-принтера. Крім того, пристрій містить мініатюрну камеру, яка дозволяє хірургу слідкувати за процесом в режимі реального часу.

Фото: UNSW SYDNEY.

Перейти до вмісту