Ви тут:
Суспільство Україна 

Нацполіція провела слідчі дії у справі щодо закупівлі карет «швидкої допомоги»

Процесуальні заходи проводилися в офісах замовника, постачальника та за місцем мешкання його керівників. Кримінальне провадження розслідується за фактом зловживання службовим становищем та заволодіння коштами. 

Джерело: Національна поліція України

За даними слідства, упродовж 2021 року між державним підприємством та переможцем публічних закупівель, у тому числі і за спрощеною процедурою, були укладені договори загальною сумою 1,3 млрд грн. Відповідно до них підрядник повинен був поставити 815 автомобілів «швидкої допомоги» у чітко визначені терміни – 15 та 28 грудня 2021 року. За основними договорами замовник одразу здійснив на рахунки підрядника 100% передоплату. Крім того, у договорах чітко зазначалося про відповідальність у разі порушення строків поставки. Йдеться про накладення штрафних санкцій та пені.

Уклавши неодноразово відповідні додаткові угоди, замовник офіційно пролонговував поставки. Таким чином постачальникові вдавалося уникнути будь-яких санкцій, а замовнику їх не застосовувати.

Відомо, що станом на січень 2023 року виконані поставки в повному обсязі лише за чотирма угодами – це 97 авто на суму 211,7 млн грн, за сімома – пролонговані до квітня 2023 року, ще сім договорів розірвані.

Учора, 16 березня, з метою отримання матеріалів та речей, що можуть мати значення для слідства, оперативники Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції, слідчі слідчого управління поліції Києва під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора провели санкціоновані обшуки за місцем мешкання керівника і власника товариства-постачальника та в офісних приміщеннях, у тому числі замовника.

Кримінальне провадження розслідується за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України. Заходи з документування проводяться за сприяння Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаних від корупційних та інших злочинів.

Система Orphus Поделиться на fb