На Полтавщині виявили близько 20 порушень заборони самовільного випалювання сухостою
У Полтавській області тривають спільні рейди поліції та рятувальників. У результаті рейдів правоохоронцями виявлено близько двох десятків порушень громадянами правил у сфері благоустрою та самовільного випалювання сухої рослинності. На порушників складені адміністративні матеріали.
Про це повідомили у відділі комунікації поліції Полтавщини.
За даними Головного управління ДСНС України у Полтавській області, 21 березня на території області зареєстровано 15 небезпечних подій, з них 12 – це пожежі на відкритій території, внаслідок яких вигоріло понад 10 гектарів землі.
“Лише за минулу добу, 21 березня, в ході рейду населеними пунктами Полтавської області працівники поліції спільно з інспекторами ДСНС виявили два десятки порушень громадянами встановлених законодавством правил у сфері благоустрою та самовільного випалювання сухої рослинності. На порушників складені адміністративні матеріали. Профілактичні рейди триватимуть і надалі. Закликаємо громадян не ігнорувати заборону самовільного випалювання сухостою та залишків рослинності, адже пожежі завдають непоправної шкоди екосистемам, а також створюють небезпечну ситуацію, яка під час війни може сприйматися правоохоронцями як фактор інших загроз для населення, об’єктів і територій”, – начальник управління превентивної діяльності поліції Полтавщини Роман Ніколаєнко.
У поліції нагадали, що спалювати сухе листя або стерню під час війни заборонено. Адже протиправними діями вони шкодять не тільки своєму здоров’ю, а й створюють загрозу екологічній та національній безпеці в регіоні.
За випалювання рослинності (залежно від характеру правопорушення та його наслідків) передбачені адміністративна або кримінальна відповідальність.
Так, відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення, за самовільне випалювання сухої рослинності для громадян передбачений штраф від 3060 до 6120 гривень; для посадових осіб – від 15300 до 21 420 гривень.
За знищення чи пошкодження вогнем лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення суд (відповідно до статті 245 Кримінального кодексу України) може призначити штраф від 91 800 до 153 тисяч гривень або до 5 років обмеження чи позбавлення волі.
А за пожежу (навіть, через необережність), що призвела до загибелі людей, масового знищення тварин чи інших тяжких наслідків, кримінальний закон передбачає від 5 до 10 років ув’язнення.
Фото: поліція